Samsun'da Genç kadının başına gelenler ürküttü! Bakın Yanlış antibiyotik kullanımı neler yaşattı?

Samsun’da antibiyotik alerjisi olduğunu söyleyen genç kadının, acilde verilen serum sonrası yaşadıklarıyla hayrete düşürdü. Daha fazlasını yaşamamak için gelecek yardımları bekliyor.

Samsun'da Genç kadının başına gelenler ürküttü! Bakın Yanlış antibiyotik kullanımı neler yaşattı?
Yayınlanma Tarihi : 03 Ocak 2021 21:47

31 yaşındaki Çilem Kelleci, Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan Gazi Devlet Hastanesine 8 Şubat 2020’de, idrar yolu enfeksiyonu şikayeti ile acil servise gitti. 

Kendisine tedavi amaçlı verilen serum sonrasında görme kaybı ve deride pullanma yan etkilerinin olduğunu söyleyen Çilem Kelleci doktorlara antibiyotik alerjisinin olduğunu söylediğini dile getirdi. Bunun üstüne hastane ve kendisine antibiyotik veren doktordan şikayetçi oldu.

Tedavisi devam ederken derisindeki pullanmalarda azalma görüldü ancak sağ gözü tamamen göremez hale kadının dava süreci devam ediyor.

Gözünü kaybetmemek için 92 bin TL’ye ihtiyacı var

Tedavi için başvurduğu İstanbul’da ve Samsun’da devlet ve üniversite hastaneleri gözünün alınması gerektiğini söyledi. Özel bir hastaneye de başvurduğunu, gözünün alınmasına gerek olmadığını ancak ameliyat için 92 bin TL gerekli olduğu belirtti. 

Başına gelenleri anlatan Çilem Kelleci şu sözleri kullandı. “Şubat ayında tedavi görürken verilen serum ile antibiyotik alerjisi yaşadım ve görülen semptomların sonucu tüm vücudum deri değiştirdi, iç organlarının zarar gördü, 20 tırnağımda yok. ‘Steven-Johnson’ sendromu tanısı kondu. Şikayetçi olduk ancak dava devam ediyor.

Doktora herhangi bir ceza verilmedi ve tazminatın önü açıldı. Alerjiden sonra 20 gün yoğun bakımda kaldım. Bir süre görebildim ama korneam patlayınca sağ gözümün alınması gerektiğini söylediler, sol gözüm yüzde 20 görebiliyor sadece. Gözlerimi kaybetmek istemiyorum.”

Henüz bir umut varken tedavi olmak istediğini söyleyen Kelleci, doktorlar gözü dışarı çıkarsa tamamen kaybedileceğini, genç yaşta kör olmak istemediğini belirtti. “92 bin TL bizim için çok yüksek bir meblağ. Halktan ve yetkililerden yardım istiyorum. Karanlığa bürünmek istemiyorum” sözlerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.