• BIST 92.382
  • Altın 359,609
  • Dolar 6,7585
  • Euro 7,3635
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 10 °C

Sanal Pos Turk

Sanal Pos Turk
Yaşadığınız şehirlerde belki de yüzlerce mağaza ve dükkan olduğu için, alışveriş yapmak için saatlerce gezip dolaşmak gerekir. Bu olay da herkes için epey yorucu bir iş haline gelebilir.

Birçok insan için yorucu olması dışında da zaman bulamama gibi bir problem açığa çıkabilir. Teknoloji hayatımızın her köşesinde mutlaka yer alırken, alışveriş seçeneklerimize de oldukça etki etmiştir ve alışveriş için insanların işini oldukça kolaylaştırmıştır. Saatlerce hatta günlerce istediğiniz ürünleri bulabilmek için bu mağaza ve dükkanlarda dolaşmak yerine, bilgisayar, telefon ve tabletlerinizle online alışveriş uygulamasını kullanabilirsiniz. Normal mağazaları gezmekten çok daha kolay olan online alışveriş uygulaması ile sitelerde bulunan mağazalara kolayca göz gezdirebilir ve elektronik, giyim, aksesuar, beyaz eşya ve aklınıza gelecek daha birçok ürün alışverişini online siteler aracılığı ile kolayca ve güvenle yapabilirsiniz.

    Günümüzde her çeşit dolandırıcılığın baş göstermesi gibi, online alışverişlerde de dolandırıcılık olayları yaşanmaktadır. Bu olayların önüne geçmek için de sitelerin kuruldukları sunucuların güvenliği, sipariş ve ödeme olaylarının güvenliği ve müşterilerin kişisel bilgilerinin güvenliği son derece titiz bir şekilde takip edilmelidir. Özellikle insanlar online sitelerde kredi kartı bilgilerinin tehlikede olacağını düşünerek online alışverişlerden biraz çekinir. Kredi kartı bilgilerinin çalınması ve başka bir yerde kullanılması düşüncesi birçok insanı korkutur. Özellikle kartlarının limiti yüksek olan insanlar bu konuda daha da titiz davranırlar.

    Teknoloji online alışveriş yapmanıza katkı sağlarken güvenliğiniz için de geride durmuyor. Artık yüksek teknoloji ile sanal dolandırıcılıkların önlenmesi için birçok program üretiliyor. Online alışveriş sitelerinin korunması, kredi kartı bilgilerinizin güvenliği için bu siteler yüksek teknoloji güvenlik ağları ile örülüyor. En çok tereddüt edilen ödeme kısmında ise Sanal POS cihazları ile müşterilere tam güvenlik sağlanıyor. Peki bu Sanal POS cihazları nedir ve nasıl çalışır? Bu cihazları aynı günlük hayatta bakkaldan mağazalara kadar neredeyse her işletmenin kullandığı POS cihazları olarak düşünün. Tek fark, normal POS cihazları zaten müşterilerinin gözleri önünde çalıştığı için bu cihazların güven problemi yaratmamasıdır. Sanal cihazlarda ise durum biraz farklıdır. İnsanlar tereddüde düşebilir fakat online POS cihazları da ekstra güvenlik ağları ile korunmaktadır. Sonuç olarak sanal ya da gerçek, POS cihazları ile ödemeler güvenliği tamamen sağlandığı sürece müşterilerine herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.

    Sanal Pos Turk (SPT) şirketi, online alışveriş sitelerine çoklu ödeme altyapısı sunan yani Sanal POS uygulamasının gerçekleşmesini sağlayan bir şirkettir. Sanal POS uygulaması bu şirketin adını alan SPT platformu olarak da anılmaktadır. SPT platformunu da telefon ya da internet üzerinden ürün satışı yani bir nevi e-ticaret yapan kişiler kullanabilir. Online sitelerde tamamen güvenli bir alışveriş sağlayan SPT platformu, Visa ve MasterCard kredi kartlarını destekleyen bir sisteme sahiptir. Tüm ülkelerden ödeme olanağı sağlayan SPT platformu, Dolar (USD) ve Türk Lirası (TL) para birimleri ile çalışan bir uygulamadır. Çoklu ödeme imkanı sağlıyor olan bu SPT platformu, işlem ücreti olarak her başarılı işlem başına 1$ komisyon almaktadır. Oldukça karlı olan bu işlem ile hem siz hem de Sanal Pos Turk kazanmış olur. Ödemeler gerçekleştirildikten sonra hesaba geçmesi de günlük olarak yapılmaktadır. Hangi banka hesabını tercih ederseniz, o hesaba Wire Transfer ile Dolar cinsinden aktarılır. SPT platformunun altyapısı dolandırıcılık ve sahteciliğe karşı koruma sistemlerine sahiptir. Müşterilerin ve şirketin güvenliği açısından oldukça önemli bir yere sahip olan koruma sistemlerinin güncellemeleri de SPT tarafından asla ihmal edilmiyor.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim