Saray'ın fişleme skandalına sanatçılardan tepki! '

Saray'ın fişleme skandalına sanatçılardan tepki! '

Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi tarafından “Kayıt” ifadesiyle sosyal medyada paylaşması üzerine tepkiler art arda geldi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ederek İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı gündemdeki yerini koruyor.

Kararın ardından kamuoyundan büyük bir tepki gelirken bir çok ünlü isim de “Her Şey Çok Güzel Olacak” sloganını sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Öyle ki bu paylaşımı yapanların isimlerinin yazılı olduğu bir liste Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi tarafından “Kayıt” ifadesiyle sosyal medyada paylaşılmıştı.

Saray’dan gelen bu tavra ünlü isimler ve sanatçılar çok sert tepki gösterdi. Tiyatro oyuncusu Enis Fosforoğlu, Safi’nin paylaşımını ti’ye alarak, “Cumhurbaşkanlığı müdürünün arşiv listesinde adımı göremeyince çok üzüldüm. Ben de bir sanatçıyım...” diye yazdı.

Model Didem Soydan da bu paylaşıma, “Selam Safi İstesersen Gezi öncesinde, Gezi anında  ve sonrasında da karşı olduğuma dair tweetlerim var birini bile silmedim. Beni listenin en başına al” diyerek tepki gösterdi.

AKP’Lİ YSK TEMSİLCİSİ: “ADALETİNİZİN TERAZİSİNİ SİLEYİM”
Recep Özel ise aynı saatlerde Twitter hesabından yaptığı açıklamada seçimin yenilenmesine tepki mesajları paylaşan sanatçılar için bir paylaşım yaptı. Özel’in "Adeta emir komuta zinciri gibi. Partiler kapatıldı sustular, kıyafetinden dolayı işten atılanlara sustular, PKK öldürürken sustular! Şimdi Ekrem için sıraya girdiler! Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın!" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

SÜLEYMAN SOYLU: OYU SOSYAL MEDYA KULLANMIYOR
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aynı konuyla ilgili, "Ben, İstanbul’da hayatımda bu kadar şaibenin olduğu bir seçim görmedim. Demokrasiyi beğenmeyenler,
kendi oyu ile bizi birbirine eşit kılmayanlar, sosyal medyandan tezahürat üretiyor. Oyu sosyal medya kullanmıyor, vatandaş kullanıyor" dedi.

 GERÇEKGÜNDEM