Sarımsak ve Soğanı Yanlış Tüketmişiz Bütün Besin Değeri gidiyor Pişirirken bu tarifle yapılmalı çünkü

Sarımsak ve Soğanı Yanlış Tüketmişiz Bütün Besin Değeri gidiyor Pişirirken bu tarifle yapılmalı çünkü

Soğan ve Sarımsağı birlikte tüketerek bütün besin değerini yok ediyorsunuz desek? Uzmanların şaşırtan uyarısı herkesi şaşırttı. Peki ama nasıl tüketilmeli..

Soğan ve Sarımsak Doğal ilaç Deposu İki Sebzedir. Bu iki yiyeceği bir çok yemeğimizde kullanırız. Soğan ve Sarımsak faydalarıyla şaşırttığı gibi araştırmalara sıkça konu olmaktadır.

Soğan ve Sarımsağın ne gibi etkisi var?

Soğan ve Sarımsak vücudumuza büyük katkılar sağlar. En büyük katkısı ise vücudumuzda bulunan zehirli toksik maddeleri atmaya yardımcı olur. Bu yüzden Antioksidan içeren harika iki besindir.

Bununla kalmayan soğan ve sarımsak mucizesi devamında vitaminler açısından da oldukça zengindir. En önemli bulunan vitamin ise yüksek oranda C vitamini içermesidir.

Ayrıca Bağışıklık Sistemimize karşı soğanın olumlu etkileri bulunmaktadır. Vücudumuzdaki dokuları onarır tamir eder. Demir Emilimine ise katkı sağlar.

Peki Soğan ve Sarımsakla ilgili uyarı da nereden çıktı? Bu konuyla ilgili bir çok uluslararası yayın kuruluşu bir haber servis etti. Haber Takvim gazetesi internet sitesinde de yayınlanmış.

İçerik Şu şekilde açıklanıyor

 Ayurveda anlayışında yiyecekler tatlarına, ısıtma ya da soğutma enerjilerine ve sindirim sonrası etkilerine göre sınıflandırılıyor. Bu sınıflandırma üzerinden bazı yiyeceklerin bir arada tüketilmesinin insanın ruh ve beden sağlığına zararlı olduğu öngörülüyor.

Sarımsak ve soğanı aynı anda kavurursanız size hiçbir katkı sağlamayacaktır. Bu nedenle soğanı kavurduktan sonra sarımsağı ekleyin ya da en son yemeğinizin üzerine rendeleyin.

Sarımsağı sade bir şekilde yiyemiyorsanız, yemeklerinizde çiğ kullanmayı ihmal etmeyin. Sarımsak uzun süre ısıya maruz kaldığında içindeki bütün besin değerleri kaybolur.

Uyarı Bu şekilde Peki Siz nasıl kullanıyorsunuz? Soğan ve Sarımsakla ilgili uzmanların görüşü bu şekildeydi..

İlgili Haberler
En Yeniler