Sarmısağı dilimleyip Çiğ Yediğinizde O sorun geçiyor

Sarmısağı dilimleyip Çiğ Yediğinizde O sorun geçiyor

Sarımsağın belkide daha önce hiç duymadığınız şaşırtan bir faydası var: Gerçekten inanılmaz

Yemeklerin vazgeçilmezi olan doğal ilaç olarak bilinen Sarımsakla daha önce duymadığınız şaşırtıcı bir bilgi ortaya çıktı.

Doğal bir ilaç olan sarımsak bolca tüketilmeli. Mide problemleri olanlar elbette dikkat etmeli ama sarımsak başlı başına gerçekten bir ilaç

Peki ne gibi faydaları var? Şimdi sizlere bu bilgilerden bahsedeceğiz. Sizlerde arkadaşlarınızla mutlaka paylaşarak onların yararlanmasını sağlayın

Sarımsağın, damar genişlemesi, yüksek tansiyon, kolestrol ve kalp-damar hastalıklarına iyi geldiği kaydedildi. Bir faydası daha var ki, 

Kadın Sağlığı Açısından Çok Yararlı Japonya’da 41 bin kadın üzerinde 5 yıl süren bir araştırma yapıldı. Bu araştırmadan çıkan sonuçta haftada bir sarımsak tüketen kadın ile ayda bir sarımsak tüketen kadınlar arasındaki kolon kanseri riski farkının yüzde 35 olduğu gözlemlendi.

Kuru sarımsak ekstresinde S-allil sistein, S-allil merkaptosistein, saponinler, uçucu yağlar, allin, allisin, ajoen, diallil trisülfür, sitral, geranoil, linalool, s-metil-1-sistein sülfoksitprotein, mineraller, vitaminler, lipitler, aminoasitler, prostaglandin A2 ve F1 , allinaz, peroksidazlar,mirosinaz bulunur. Ezilmiş çiğ sarımsak ise en fazla allisini içeriyor. 

Mantara karşı Etkili Sarımsağın, hayvanlar üzerinde yapılan test sonucu vücutta oluşan 6 kanser türünün (göğüs, kolon, yemek borusu, prostat, cilt ve mide) ilerlemesini ve gelişmesini engellediği görüldü. Besin ve su kaynaklı patojenler, mantar gibi fungal enfeksiyonlar ve solunum enfeksiyonlarına karşı antimikrobiyal etkinlik gösterir.

Tümörü Önler Kanserin önlenebilmesi için yapılan ilk araştırmanın sonucu 1957 yılında yayınlandı. Bu raporda sarımsaktan elde edilmiş olan alisin maddesi kanserli farelere enjekte edildi ve bu farelerin normalden 6 hafta daha uzun yaşadığı ortaya çıktı. 

Halsizliği Gideriyor Sarımsağın kanserden korunmada, kanser tedavisinde, arteroskleroz, kardiyovasküler hastalıklar, dolaşım bozuklukları, yüksek kolestrol, hipertansiyon, mikrobik enfeksiyonlar, deri enfeksiyonlarında etkili olduğu görülmüştür.