Satın aldığınız havuçlar böyleyse sakın almayın hemen bırakın bozuk olabilir ve sizi zehirleyebilir

Satın aldığınız havuçlar böyleyse sakın almayın hemen bırakın bozuk olabilir ve sizi zehirleyebilir

Havuç en faydalı sebzelerden ancak bozulmaya yüz tutmuşsa tehlikeli olabiliyor. Aldığınız havuca dikkat etmelisiniz..

Havuç göz sağlığımız için en faydalı yiyeceklerden. Salatalarımıza çorbalarımıza pilavlarımıza yemeklerimize haşlamalarımıza eklediğimiz havuç oldukça kullanım alanı fazla olan bir sebze.

Ancak bozulmaya yüz tutan havuç tehlikeli olabiliyor. Bazen dışarıdan satın aldığımız havuçlar uzun süre kullanılmazsa buz dolabında kendi kendine bozulabiliyor. Bu yüzden havuçların uzun süre bozulmadan kullanabilmek için basit bir yol var.

Su içerisinde bekletmek buzdolabında. Bu yöntemle daha uzun süre kullanabileceksiniz. Yoksa kısa sürede buzdolabında ne yazık ki bozulmaya yüz tutup erimeye yol açabiliyor.

Bunun için kapaklı bir kap içine havuçları koyun ve dört günde bir bu suyu buzdolabında değiştirin. Bununla uğraşmak istemiyorsanız taze olarak az az alın ve öyle tüketin. Boşuna atalarımız demiyor her şeyin fazlası zarar diye..

Peki bozuk havuç nasıl anlaşılır?

Eğer havuçta aşır yoğuşma başlamış ve sümük gibi bir kıvam üzerinde gelişmişse o havucu hemen bırakın ve sakın bu aşamadayken yemeyin zehirleyebilir. Eğer havuçlar yumuşamaya başlamışsa buda kötüye gidişin işaretidir. Hem tadı hem dokusu iyi olmayacağından bu noktadaki bir havucu sakın yemeyin..

Özellikle paket içinde satılan havuçları mutlaka kontrol ederek satın alın pat diye hemen sepete eklemeyin!

ULUSALPOST- AKTİF LİNK VERMEDEN ALINTI YAPAN SİTELERE İŞLEM BAŞLATACAĞIZ