• BIST 93.616
  • Altın 208,990
  • Dolar 5,3413
  • Euro 6,0898
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 12 °C

Sedep’ Ten Çocuk Yetiştirmede Aile Ve Çevresel Faktörler Semineri

Sedep’ Ten Çocuk Yetiştirmede Aile Ve Çevresel Faktörler Semineri
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) eğitim seminerleri kapsamında eğitimci-yazar Nurten Ceceli öğrenci ve velilerle buluştu.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) eğitim seminerleri kapsamında eğitimci-yazar Nurten Ceceli öğrenci ve velilerle buluştu.

SEDEP, düzenlenen veli, öğrenci ve öğretmen seminerleri ile devam ediyor. Değerler eğitiminin farkındalığını arttırmak için gerçekleştirilen etkinlik kapsamında eğitimci-yazar Nurten Ceceli, veli ve öğrencilerle ayrı ayrı bir araya geldi. Bir otelde gerçekleştirilen ve katılımın yoğun olduğu programlarda Ceceli ilk olarak lise öğrencilerine hitap etti. Günün ikinci programında da velilerle buluşan Ceceli, çocuk yetiştirmede aile ve çevresel faktörler ve değerler eğitiminin önemini çarpıcı örneklerle katılımcılara aktardı. SEDEP eğitim seminerlerine, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu Belediyesi meclis üyeleri, Milli Eğitim şube müdürleri, SEDEP yönetim kurulu üyeleri, okul idarecileri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Program Alaaddin İlkokulu minik neyzenler grubunun konseri ile başladı.

Konuşmasına Alaaddin İlkokulu minik neyzenlerini tebrik ederek başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "SEDEP bir iyilik hareketi olarak gün geçtikçe büyüyor. Hem kendini yeniliyor, hem de Türkiye'de çokça konuşulan bir marka haline dönüştü. Bu yıl inşallah uluslararası bir boyut da kazanmış olacak. Biz 5 yıldır çocuklarımıza bizi biz yapan değerlerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Şuna inanıyoruz ki değerlerimizi sadece okulda anlatmak, sadece öğretmenlerin bunu anlatması yeterli değil. Mutlaka çocukların evde anne babaları tarafından bu konuda desteklenmesi gerekiyor" dedi.

"Türkiye'nin çocuklarımızdan beklentisi çok yüksek"

SEDEP veli seminerine katılan ailelere teşekkür eden Başkan Altay, "Bugün burada bizlerle beraber olan velilerimize teşekkür ediyorum, aynı duyarlılığı tüm velilerimizin göstermesini diliyorum. Tabii biliyoruz ki akşama kadar çok yoğun çalışıyoruz ve evde annelerin de çok fazla işi var. Ama her akşam en az 15 dakika çocuklarımız için mutlaka ayırmamız gerekiyor. Kendimiz oturma odasında televizyonun karşısında beklerken çocuğu odasına gönderip kitap okumasını beklemek çok doğru bir davranış değil. Çocuklar geleceğimizin teminatı. Onları iyi yetiştiremezsek çekeceğimiz sıkıntı çok daha büyük. Önce aile olarak sonra millet olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hep birlikte birçok şey öğretmeli ve onları geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Türkiye'nin beklentisi çok yüksek. Bu beklentiyi gerçekleştirmek için tek kaynağımız da çocuklarımız" ifadelerini kullandı. SEDEP öğrenci ve veli seminerine katılan eğitimci-yazar Nurten Ceceli'ye teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Başkan Altay, "İnşallah bugün paylaştıkları, çocuklarımıza evde bu değerleri anlatmamıza çok büyük katkı sağlar" dedi.

SEDEP'in uluslararası boyuta taşınan bir proje haline geldiğini ifade eden Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, "Biz SEDEP'i gelecek için, aile için önemsiyoruz. Sadece kariyerin değil, çocukların milli değerlerimizle beraber toplumun içinde güzel bir vatandaş olması için bu projeyi önemsiyoruz" diye konuştu. "SEDEP kapsamda yapılan her bir etkinlikte her bir aktivitede görmüş olduğumuz güler yüz ve gençlerimizdeki içtenlik ve samimiyet bize bize ciddi bir moral desteği sağlıyor" diyen Rektör Şeker, "SEDEP'in proje paydaşları olan Selçuklu Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte projenin daha da nitelikli, daha kaliteli, daha yaygın bir şekil alması ve geliştirilebilmesi için çaba ve gayret gösteriyoruz. İnşallah başarılı bir şekilde gelecek kuşaklara değerlerimizi aktarmış oluruz" ifadelerini kullandı.

SEDEP kapsamında güzel bir etkinlikte daha bir araya geldiklerini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ise, "Sizler iyi bir anne baba olmanın ve bizlere verilen bu nimetlerin hesabının bir gün sorulacağının bilincinde olan ailelersiniz. Anne babalığın sadece çocuğun dünyaya getirilmesi, onun fiziksel ihtiyaçlarının karşılanmasından ibaret olmadığının bilincinde aileler olduğunuz için buradasınız. Bir ebeveyn çocuğunun eğitimine de katkı sağlamalı, onun iyi bir şekilde eğitim alması, yetişmesi için elinden gelen gayreti göstermeli. Şu anda bu bilinçle, bu şuurla burada olduğunuza inanıyorum ve hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından eğitimci-yazar Nurten Ceceli, "Çocuk yetiştirmede aile ve çevresel faktörler" konulu sunumuyla öğrenci ve velilerden büyük beğeni topladı.

Sedep’ Ten Çocuk Yetiştirmede Aile Ve Çevresel Faktörler Semineri

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim