Sefirin Kızı dizisindeki Sancar yani Engin Akyürek son hareketiyle gündemi alt üst etti

Sefirin Kızı dizisindeki Sancar yani Engin Akyürek son hareketiyle gündemi alt üst etti

Star TV'de yayınlanan ve final yapmaya hazırlanan Sefirin Kızı dizisinde Sancar karakterine hayat veren Engin Akyürek'ten herkesi şaşırtan hamle. Engin Akyürek bu hareketi ile herkesi şaşkına çevirdi...

Başarılı oyuncu Engin Akyürek son projesi olan Sefirin Kızı dizisindeki Sancar performansı ile çok konuşuldu. Dizi talihsizlikler nedeniyle reytinglerde düşüş yaşasa da Türk ve yabancı pek çok Akyürek hayranı Akyürek'i takip ediyor. Engin Akyürek ise dizisi final yapmadan önce çok büyük bir hamlede bulundu. Magazin gündeminde görünmeyen ve gözlerden uzak yaşamayı tercih eden Akyürek instagrama katıldı.

"Kendi kendine gelişti"

Engin Akyürek sosyal medya kullanmayan sayılı ünlülerdendi ancak o da bir instagram hesabı açtı. Hesabını oluşturduğu gibi büyük bir ilgi ile karşılaşan Akyürek'in hayranlarının ise ağzı açık kaldı. Konu ile alakalı olarak Ayşe Arman'a konuşan Akyürek, herhangi bir şekilde sosyal medyaya karşı bir tavır almasından dolayı bugüne kadar hesap açmadığını açıkladı. Aksine Akyürek, beş senedir bu hesabın açılmayı beklediğini ancak dogmatik şekilde yaşamayı sevmediğini ve her şeyin doğalında akarak bugüne hesap açmanın nasip olduğunu belirtti.

Akyürek sosyal medya hesabında şu anda 369 bin takipçiye sahip. Ünlü oyuncu setten ve arşivinden bazı fotoğraflar paylaşarak hayranları ile etkileşime giriyor. Kedisi Feyyaz'ı da paylaşan Akyürek, 44 kişiyi takip ediyor. 

"Sıkılmak çağın en büyük hastalığı"

Sadece sosyal medyadan konuşmayan Akyürek, çağın en büyük hastalığının da ne olduğunu dile getirdi. Akyürek'e göre sıkılmak çağın en büyük hastalığı. Herkesin her şeyden çok kolay sıkıldığını bunu anlayabildiğini ancak kendisinin bu şekilde sıkılmak istemediğini belirtti. İşini yaparken tutkuyla dolu olmak istediğini ve içinde olduğu hikaye ve rolle bir yolculuğa çıkabilmek istediğini açıklamalarına ekledi. 

Edebiyatı da çok seven Akyürek, edebiyatın insanlığın en büyük keşiflerinden olduğunu dile getirdi. Ünlü oyuncu okumanın kendisi için başka bir yerde başka bir dünyada olmasını sağladığını da sözlerine ekledi..