Sefir'in Kızı Transferinde Ücret Rekoru Kırıldı! Tuba Büyüküstün'e Verilecek Ücret Dudak Uçuklattı...

Sefir'in Kızı Transferinde Ücret Rekoru Kırıldı! Tuba Büyüküstün'e Verilecek Ücret Dudak Uçuklattı...

Sefir'in Kızı dizisindeki ayrılık sonrasında Neslihan Atgül'ün yerine Nare karakterini Tuba Büyüküstün'ün canlandıracağı duyurulmuştu. Büyüküstün'ün alacağı ücret ise duyanların dudaklarını uçuklattı...

Star TV'nin reyting rekorlarına koşan dizisinde yaşanan talihsiz bir gelişme nedeniyle Neslihan Atagül diziden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ünlü oyuncunun canlandırdığı Nare karakteri yerine ise Tuba Büyüküstün geldi. Büyüküstün'ün alacağı ücret ise dudakları uçuklattı. Hem bölüm başına hem de transfer için...

Çok sevilerek izlenen dizi Sefir'in Kızı'nda uyumları ile göz dolduran Engin Akyürek ve Neslihan Atagül'ün başarılı performansı yarım kaldı. Ancak Atagül'ün rolünü devralan Tuba Büyüküstün de aynı uyumu altı sene önce yakalayabilmiş bir isim olarak dizi kadrosuna katıldı. 2014 ve 2015 sezonunda ATV ekranlarında yerini alan Kara Para Aşk dizisinde Ömer ve Elif'i canlandıran oyuncuların uyumu çok konuşulmuştu. Büyüküstün ve Akyürek bunun üzerine trajik sayılabilecek bir sebeple bile olsa tekrar bir araya gelerek dizinin izleyicilerinin beğenisini toplayacak gibi duruyorlar.

Transfer İçin Üç Milyon Lira...

Transfer nedeniyle ise Tuba Büyüküstün'e verilen ücret duyanlara şaşkınlık verdi. Büyüküstün sadece transfer olarak diziye katıldığı için yapımcı şirketten üç milyon lira ücret aldı. Bunun yanında diziye yeni katılan Büyüküstün bölüm başına da rekor düzeyde ücret alacak.

Öğrenilen bilgilere göre Tuba Büyüküstün bölümlerin başına toplamda iki yüz bin lira kadar bir ücret alacak. Büyüküstün ayrıca yurt dışındaki satışların üzerinden de payını alabilecek.

Tuba Büyüküstün Kim?

Güzel oyuncu 1982 senesinde İstanbul'da hayata gözlerini açtı. Aslında Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı üzerine bir lisans eğitimi alsa da tercihini oyunculuktan yana yaptı. Henüz daha üniversitedeyken bazı reklam filmlerinde oynayan Büyüküstün, ünlü yönetmen Tomris Giritlioğlu'nun elini uzatması ile oyunculuk kariyerine profesyonel anlamda başlamış oldu. İlk olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Sultan Makamı adlı dizide dört bölüm görünen oyuncu, aynı sene Tomris Giritlioğlu'nun yapımcılığını üstlendiği ünlü Çemberimde Gül Oya dizisi ile jübilesini yaptı. 

Ünlü oyuncu pek çok dizide rol aldı ve sayısız ödüle layık görüldü. Özel hayatında ise 2011 senesinde başarılı oyuncu ve yönetmen Onur Saylak ile hayatını birleştiren Büyüküstün'ün Toprak ve Maya isminde iki kızı var. Ünlü oyuncu Onur Saylak ile ise yolları 2017 senesinde ayrılmıştı.