Şeftali Çekirdeğini Çöpe Atmayın Kaynatıp İçince o sorun geçer

Şeftali Çekirdeğini Çöpe Atmayın Kaynatıp İçince o sorun geçer

Yaz Aylarının En çok sevilen meyvesi şeftaliyle ilgili herkesin bilmesi gereken bir detay var. Sakın Çekirdeğini çöpe atmayın

Yaz Aylarının En çok sevilen meyvelerinden birisi şeftalidir. Şeftali öylesine değerli bir meyve ki meyve suyu sektöründe en çok tercih edilen meyvelerden.

Bir çok meyve suyu firması mutlaka şeftali suyu satar.

En çok satılan üründe zaten şeftali suyudur.

Suyu böylesine değerli olan şeftalinin kendiside elbette oldukça faydalı.

Ama şimdi çok şaşıracaksınız vereceğimiz bu bilgilerle şeftalinin kendisinden çok daha faydalı bir kısmı daha var.

O da çekirdekleri

Şeftali Çekirdeğinin faydalarını öğrendiğinde bir daha onları çöpe atmayacaksınız.

Bakın ne gibi faydaları var:

Faydaları saymakla bitmeyen şeftali çekirdeğinin yararlarından başlıcaları sindirimi kolaylaştırıp karındaki ağrıları geçirmek ve midenin rahatlamasını sağlamak. Ayrıca bağırsak hareketlerini düzenleyip ishali önleyen şeftali çekirdeği, öksürüğü durdurmak ve ağrı kesmek için de kullanılıyor. Yüzyıllardır faydalarından yararlanılan şeftali çekirdeği, eski zamanlarda da çiğnendiğinde diş ağrısını kestiği için kullanılıyordu.

Mide ve bağırsaktaki problemleri önlemek amacıyla şeftali çekirdeğini kullanabileceğiniz bir yöntem bulunuyor. Bu yönteme göre şeftali çekirdeğini kırıp içindeki yemişi alın, yemişi döverek iyice ezin ve bir kaşık balla karıştırarak yiyin. Bir süre sonra problemlerinizin azaldığını farkedeceksiniz.

Eğer sürekli öksürmekten şikayetçiyseniz şeftali çekirdeğinin içindeki yemişi kaynatın ve suyunu için. Öksürüğünüzün azaldığını siz de farkedeceksiniz.


Özellikle baş ağrısına iyi gelen bu yönteme ilk olarak birkaç tane şeftali çekirdeği ezip suyunu çıkararak başlayın. Daha sonra çıkardığınız suyu bir tülbent yardımıyla süzün ve bu sıvıyı kulağınıza damlatın. Bir süre sonra ağrınız geçecektir.

Görüldüğü gibi şeftali çekirdeğinin sayısız faydası var. Siz siz olun şeftali çekirdeğini artık çöpe atmayın.

Arkadaşlarınızın yararlanması için bu bilgiyi onlarla mutlaka paylaşın

 PembeNar - milliyet - Özel