Şehit polisin İzmir’deki baba ocağına ateş düştü

Şehit polisin İzmir’deki baba ocağına ateş düştü

Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit düşen Polis Memuru Cebrail Aksöz’ün İzmir’deki baba ocağına ateş düştü.

Sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Nusaybin ilçesi Dicle Mahallesi’nde operasyona giderken zırhlı polis aracına, teröristler tarafından el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlenmesi sonucu 3 polis yaralanırken, polis memuru Cebrail Aksöz (25) şehit oldu. Şehidin acı haberi İzmir’deki ailesine ulaştı. Yetkililer tarafından oğullarının şehit haberini alan aile, evleri ve mahallerini Türk bayraklarıyla donattı.


Annesi Nevşehir babası Niğdeli olan şehit İzmir’de annesiyle yaşıyordu. Şehidin üç gün önce Diyarbakır’ın Sur ilçesinden görev için Mardin’in Nusaybin ilçesine gittiği öğrenildi.


ANNESİNE ORADA OLDUĞUNU SÖYLEMİYORDU


Yeğeninin Bingöl’den geçici görev olarak Sur’a gittiğini, üç gün öncede Mardin’İn Nusaybin ilçesine gittiğini anlatan şehidin dayısı Selami Çankaya, “Son üç gün önce de Nusaybin’e geçtiğini söyledi. Şehadet haberini duyduk. Benimle görüşürdü hep, annesine oralarda olduğunu bildirmiyordu. Sadece ikimi paylaşıyorduk. Oralara gittiğinde haberi yoktu annesinin” dedi.
“DAĞDAKİ TERÖRİST SORUN DEĞİL Kİ MECLİS’TEKİ TERÖRİSTLERİ TEMİZLEMEK LAZIM”
Şehit ile bir terk kendisinin konuştuğunu belirten Çankaya, “Dayı zor sıkıntılı dönemler geçiyor dua edin, dua etmekten başka çare yok’ diyordu. Dua ediyorduk, sadece ben biliyordum. Başka bilen yoktu. ‘Her an her şey olabilir, ona da hazırlıklı olun’ diyordu. Biz soğukkanlı bir şekilde bekliyorduk.


Allah devletimize zeval vermesin. Hiçbir zaman bunları güldürmeyeceğiz. Vatan sağ olsun yapacak bir şey yok. Allah onları da kahrı perişan eylesin, hidayet versin. Benim çok istediğim her şeyden önce Meclis’teki teröristlerin yargılanması. Dokunulmazlıkların kalkıp bunları ipe vermek lazım. Mecliste verilmesi lazım ki teröristler öyle temizlenir. Dışarıdaki dağdaki terörist sorun değil ki Meclis’teki teröristleri temizlemek lazım” dedi.


Şehidin cenazesi yarın Karşıyaka Beşikçioğlu Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Işıkkent Polis Şehitliği’nde toprağa verilecek.
HALİL KARAHAN -MİHRAP DÜZÖZ

Kaynak:Haber Kaynağı