• BIST 95.953
  • Altın 239,183
  • Dolar 5,8391
  • Euro 6,5751
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 18 °C

Şehit Ve Gazi Çocuklarına Binicilik Eğitimi Verilecek

Şehit Ve Gazi Çocuklarına Binicilik Eğitimi Verilecek
Şehit ve Gazi Çocuklarına Binicilik Eğitimi Projesi ile Ankara'da spor yapmak isteyen, binicilik ve tenis sporlarına ilgi duymasına rağmen olanağı olmayan...

Şehit ve Gazi Çocuklarına Binicilik Eğitimi Projesi ile Ankara'da spor yapmak isteyen, binicilik ve tenis sporlarına ilgi duymasına rağmen olanağı olmayan şehit ve gazi çocuklarına binicilik ve tenis eğitimleri verilecek.

Ankara Kalkınma Ajansının organizesinde sivil toplum kuruluşlarının geliştirdikleri projelerin hayata geçirilebilmesi için projelere finansal ve teknik destek sağlayan özel sektör temsilcilerini ve toplumun her kesiminden gönüllüleri bir araya getiren Sosyal Sorumluluk Platformu'nda altıncı proje için sponsorluk anlaşması imzalandı. Ankara Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen sponsorluk imza törenine Sosyal Sorumluluk Platformu Yürütme Komisyonu Başkanı Muhammed Seyid Pehlivan, proje sahibi Kaliteli ve Etkin Yaşam Derneği Başkanı Sultan Seyhan ile proje sponsorları Ankara Atlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sencer Güneşsoy ve Çalıkıran Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi İhsan Bülent Çalıkıran katıldı.

Kaliteli ve Etkin Yaşam Derneği tarafından sunulan Şehit ve Gazi Çocuklarına Binicilik Eğitimi Projesi ile Ankara'da spor yapmak isteyen, binicilik ve tenis sporlarına ilgi duymasına rağmen olanağı olmayan şehit ve gazi çocuklarına binicilik ve tenis eğitimleri verilecek. 6 ay sürecek olan projede 10 çocuğa at biniciliği, 10 çocuğa da tenis eğitimi verilecek. Tüm ekipmanlar ise çocuklara ücretsiz temin edilecek. Pilot olarak uygulanacak projenin sonuçları başarılı olması halinde kapsamının genişletilmesi hedefleniyor.

"18 Mart arifesinde imzalanmış olması çok anlamlı"

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, projenin sponsorluk anlaşmasının 18 Mart Şehitler Günü arifesinde imzalanmış olmasının çok anlamlı olduğunu ve toplumun şehitlere karşı vefa duygusunun güzel örneklerinden biri olduğunu ifade etti.

İmzalanan sponsorluk anlaşması ile birlikte Sosyal Sorumluluk Platformunda yer alan 28 projeden altıncısına finansal destek sağlanmış oldu. www.sosyalsorumluluk.org.tr adresinden yayın yapmakta olan platform, diğer projeler için sponsor ve gönüllü arayışlarına devam ediyor.

Şehit Ve Gazi Çocuklarına Binicilik Eğitimi Verilecek

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim