Sekiz Yaşındaki Çocuğu Kurgusuna Alet Eden Youtuber'ın Başına Bakın Ne İşler Açıldı...

Sekiz Yaşındaki Çocuğu Kurgusuna Alet Eden Youtuber'ın Başına Bakın Ne İşler Açıldı...

Youtuberlar izlenme almak için ne yapacağını şaşırdı. Youtube platformunda bazen sinirleri zıplatan olaylar gelişebiliyor. Video çekmek isteyen ancak kurguya başvuran youtuber yakayı ele verince bakın nasıl bir bela başına geldi..

Video çekmek ve izlenme almak uğruna bu kadarı da yapılmaz artık dediğimiz günler de artık geride kaldı çünkü hiçbirine şaşırmıyoruz. İzlenme oranları ve abone sayısı için türlü türlü videolara şahit olan insanlar artık isyanın eşiğine geldi. Bunlardan biri de sekiz yaşındaki çocuğu kurgusunda oynatan Fariz isimli youtuber oldu.

Çekilen videoda sekiz yaşındaki bir mendil satan çocuğa yaklaşan Fariz isimli youtuber, fakir olan çocuktan yemek yemek için para istiyor. Karnının çok aç olduğunu belirttiği çocuk ise cebinden para çıkarıp Fariz'e veriyor. Sonrasında bunun bir sosyal deney olduğunu dile getiren Fariz, çocukla bir arkadaşlık kuruyor ve "mendil satan fakir" çocukla bir gün geçirerek onu mutlu ediyor. Sinemaya, berbere ve yemeğe götürdüğü çocuğa bir de para veren Fariz'in bu videosunun aslında bir kurgu olması herkesi çok sinirlendirdi.

Özellikle twitter üzerinden Youtuber Fariz tutuklansın heştegi açılması ise tepkilerin ne kadar büyüdüğünü gösteriyor. 

Olayların ortaya çıkması ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ekiplerinin çalışması ile ortaya çıktı. Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan aileye yardım etmek isterken aslında böyle bir durumun olmadığı ortaya çıktı. Özellikle pandemi sürecinde herkese sahip çıkmak istediklerini dile getiren

Youtuber hakkında yasal işlem başlatılacak

Kaymakam, aile ve çocukla görüştüklerinde büyük şok yaşadıklarını açıkladı. Ortaya çıkan bu durumun toplum vicdanını derinden yaraladığını açıklayan Kaymakam kişi hakkında yasal işlem başlatılacağını açıkladı.

Annenin haberi yoktu

Çocuğun annesi ise youtuberın kendilerini kandırdığını ve aslında çekilmek istenen videonun bir eğlence videosu olduğunu sandığını dile getirdi. Videonun yayınlanmasının ardından her yerde dolaşıma girmesi ile video içeriğini öğrenen anne, youtuber'a videonun kurgu olduğunu açıklaması için defalarca kez uyarıda bulundu ancak youtuber yarın çekimim var deyip ertesi gün açıklayacağını duyurduğunu dile getirdi. 

Küçük çocuk da açıklamalar yaptı

Videoya konu olan küçük çocuk da herhangi bir para yardımı ya da benzer bir şey almadığını, videoyu eğlence amacıyla çektiklerini dile getirdi. Ancak video ünlenince işlerin çok büyüdüğünü dile getiren küçük çocuk videonun tamamen kurgu olduğunu doğrulamış oldu.