• BIST 102.715
  • Altın 224,438
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 9 °C

Sekreterin fazla mesai iddiasına öyle bir yanıt verdi ki...

Sekreterin fazla mesai iddiasına öyle bir yanıt verdi ki...
Giresun'da mesai ücretinin ödenmediğini iddia eden sekretere, kocasının ilk eşi öyle bir cevap verdi ki...

Eski eş, sekreter olarak yanında çalıştığı ve daha sonra evlenip boşandığı avukat S.Ö ölünce varislerine ‘fazla mesai’ davası açtı. S.Ö'NİN varisi ilk eşi mahkemede, “Mesai dediği süreyi ofisteki yatakta geçirmiştir” dedi.


Giresun’da yaşanan ilginç olayda Yeşim Haliloğlu isimli genç kadın, iş mahkemesine başvurarak trafik kazasında hayatını kaybeden avukat S.Ö’un varislerine, S.Ö'NUN sekreterliğini yaptığı dönemde fazla mesai ücretini alamadığını belirterek dava açtı.


Dava başladığında ise S.Ö'nin varislerinin avukatlığını çocuklarının annesi olan ilk eşi üstlendi. Dilekçesinde dini ve resmi bayramlar dışında pazar günleri de mesai yaptığını belirterek mesai talebinde bulunan Haliloğlu,”Sekreter olarak çalıştığım avukatlık ofisinde 1500 TL alıyordum. Bu sürede fazla çalışmamdan kaynaklanan ödemelerimin hiçbirini alamadım. Alacaklarımın saptanarak yasal faiziyle davalıdan alınmasını talep ediyorum” dedi. Karşı dava açan varislerin avukatlığını yapan S.Ö ayrıldığı ilk eşi ise savunmasında, ‘davacı mesaisini ofisteki yatak odasında geçirmiştir’ diyerek şunları söyledi;


"MESAİ DEDİĞİ YATAK ODASI VE BANYODA YAŞANANLARDIR"


“2012 yılında Y.H babası yaşındaki, benimle evli olan S.Ö ile aşk yaşamaya başlamış. Daha sonra benden ayrılarak evlenmişlerdir. Metres olduğu dönemde rahmetli eşim kendisine araba almış ve birçok imkanı da sağlamıştır. Hepsinin belgesi mevcuttur. Evlendikten bir süre sonra da ayrılmışlardır. Mesai dediği S.Ö'NİN ofisine yaptırdığı yatak odası ve banyoda yaşananlardır. Davacının bahsettiği mesai saatleri aslında yatak odasında geçirilen süredir. Zira avukatlık kanunu gereği dini ve resmi bayramlar ile pazar günleri avukatların ofisleri kapalıdır” diye savunma yaptı. İş mahkemesi ise ilk kez böyle bir davayla karşılaşınca ne yapacağını şaşırdı. Tanıkların dinlenmesi için davayı erteledi. (Çağdaş Ulus/Vatan)

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim