Selçuk Geçer'in Dolar tahminine tepki yağdı! Herkes isyan etti

Selçuk Geçer'in Dolar tahminine tepki yağdı! Herkes isyan etti

Selçuk Göçer o twiti atınca tepkiler yükseldi. İddialarını hatırlamadan twit atan Selçuk Göçer'e twitterdan tepkiler yağdı! Ekonomi hakkına tahminleri ile gündeme gelen Selçuk Göçer, o twiti atınca takipçileri "Utanmadan bir de bunu yazıyorsun" dedi!

Ekonomi haberci ve analisti Selçuk Göçer, 2020 yılında doların düşmesi ile enflasyonun da düşmesine neden olacağını söylediğini iddia ederek "biz dememiş miydik?" şeklinde bir twit attı. Takipçileri ise "Hani dolar 16 lira olacaktı?" diyerek tepki gösterdi. 

"Utanmadan twit atıyorsun!"

Selçuk Göçer, geçtiğimiz günlerde youtube ve twitter üzerinden dolar kurunun dokuz liranın üstüne çıkacağını iddia etmişti. Sonrasında doların düşmesi ile "Dolar düşünce enflasyon da düşecekti hani? Boşuna düşmeyecek demedik" şeklinde bir twit attı. Bu paylaşımın üstüne takipçileri sinirlendi bir de utanmadan tiwti atıyorsun diyerek doların on altı lira olacağını iddia ettiğini Selçuk Göçer'e hatırlattılar. 

Faizler artınca kurda gerileme yaşandı

Dolar kuru önü alınamayacak şekilde artmışken kasım ayında alınan bir dizi karar ile gerilemeye başlamıştı. En son PPK toplantısından sonra yüzde on yedilik bir faiz artışı uyguladıktan sonra ise dolar 7,30'a kadar gerilemişti. 

2019'da iddia etmişti 

Selçuk Göçer 2019 yılı içerisinde ekonomi ile ilgili paylaştığı bir iddia ile gündeme gelmişti. Göçer, 2020 yılı içerisinde 9 liranın üstüne çıkacağını iddia etmişti. Bunun üzerine paylaştığı twit ile takipçilerinden büyük tepki aldı.

TÜİK ise doların düşmesinin ardından enflasyon oranlarını açıkladı. Enflasyonun dolar kurunun düşmesi ile bağlantılı olarak düşmemesi üzerine bir twit paylaşan Göçer, "Hani dolar düşünce enflasyon düşecekti?" diye sorarak boşuna dolar düşmeyecek demedik paylaşımını yaptı. Takipçileri ise çok sert tepki verdi. "Utanmadan twit atıyorsun" diyerek Göçer'e tepki gösteren takipçiler, kötü bir ekonomist olduğunu iddia ederek tepkiler yağdırdı.