• BIST 101.951
  • Altın 262,717
  • Dolar 5,7239
  • Euro 6,3751
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 30 °C

Serdivan 16 Nisan’a Kadar Tam Kadro Sahada

Serdivan 16 Nisan’a Kadar Tam Kadro Sahada
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik 16 Nisan referandumuna kadar tam kadro sahada olacaklarını söyledi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik 16 Nisan referandumuna kadar tam kadro sahada olacaklarını söyledi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte mahalle mahalle gezerek cumhurbaşkanlığı sistemini vatandaşlara anlatıyor. Uzunköy Mahalle sakinlerine yeni sistemi ve ülkeye sağlayacağı avantajları 18 maddeyi tek tek ele alarak anlatan Başkan Alemdar ve Başkan Çelik, AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı olarak 16 Nisan'a kadar sahada vatandaşlarla birlikte olacaklarını söyledi. Türkiye'deki parlamenter sistemin sözde parlamenter sistem olduğunu ve Türkiye'ye dar geldiğini ifade eden AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik "Bu sistemde tıkanıklar meydana geldiğini, artık yürüyemeyecek konumda olduğunu 15 Temmuz'da hepimiz gördük. 600 milletvekili temsiliyette adaleti sağlayacak. Türkiye Cumhuriyeti'nin şu anda nüfusu 80 milyon ve bizim 550 tane milletvekilimiz var. Ülkemizdeki nüfusun dışında Avrupa'ya baktığımızda Almanya'nın nüfusu 80 milyon, Almanya'daki milletvekili sayısı 667. İngiltere'nin nüfusu 65 milyon, bin 149 tane milletvekili var" dedi.

Referandumda neden "Evet" denilmesi gerektiğine vurgu yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, parlamenter sistemin artık ihtiyacı karşılamadığını belirtti. Parlamenter sistemin Türkiye'de gerçek anlamda hiçbir zaman yürümediğini dile getiren Alemdar, "Parlamenter sistem Menderes'in, Özal'ın, Demirel'in ve sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde biraz olsun işledi. 94 yıllık Cumhuriyet tarihimizde 65 hükümet kurulmuş. Demek oluyor ki bu sistem istikrara destek değil ancak yük oluyor. Milletin gücüyle seçilmiş milletvekillerinin dışında herkesin müdahale ettiği, herkesin koltuk altına aldığı bir meclisten artık daha güçlü, daha çok söz sahibi olacak bir meclise geçiyoruz. Bundan rahatsızlık duyanlar var. Yalanlarla iftiralarla bu milletin aklını karıştırmaya çalışanlar, milletin ayağına gitmekten korkanlar milletten güç alamayacaklarını bildikleri için cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkıp parlamenter sisteme sarılıyorlar" dedi.

Türkiye'nin dünya devletlerine karşı askeri ve sanayi anlamında üretime geçerek kendi ihtiyaçlarını karşıladığı gibi artık ihracata başladığını da vurgulayan Alemdar, kendi siyasi kararlarını verme konusunda milletten başka hiç kimseye danışma gereği duymadıklarını ve duymayacaklarını ifade etti. Alemdar, konuşmasının sonunda millete olan güvenlerinin tam olduğunu söyleyerek, "Bizim milletimiz her şeyin farkında. Bugüne kadar her zaman doğru kararlar vermiştir. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi milletin üzerinde bir güç tanımadık, tanımayız" diye konuştu.

Serdivan 16 Nisan’a Kadar Tam Kadro Sahada

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim