• BIST 104.595
  • Altın 229,090
  • Dolar 5,4621
  • Euro 6,1917
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 22 °C

Serdivan’da Yaşlılar Unutulmadı

Serdivan’da Yaşlılar Unutulmadı
Serdivan Mahalle Gönüllüleri olarak her hafta farklı bir haneye misafir olan Kredi Yurtlar Kurumundaki öğrenciler, bu kez yaşlılar haftası kapsamında kendilerine...

Serdivan Mahalle Gönüllüleri olarak her hafta farklı bir haneye misafir olan Kredi Yurtlar Kurumundaki öğrenciler, bu kez yaşlılar haftası kapsamında kendilerine hem kapılarını hem de gönüllerini açan asırlık çınarları yurtlarında ağırladılar.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk" ün de katıldığı programda yaşlılar, unutulmamanın ve yurt yemekhanesinde öğrenciler ile birlikte kahvaltı etmenin mutluluğunu yaşadılar. Yaşlılar Haftası münasebetiyle Serdivan Beldiyesi ile KYK İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programına, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın yanı sıra KYK İl Müdürü Arif Özsoy, Serdivan'da ikamet eden yaşlılar ve üniversite öğrencileri katıldı. Kültürümüzde yaşlılara olan hürmet ve saygının yitirilmediğini, bugün de bu hasletin en güzel örneğini Sakarya Üniversitesinde okuyan ve aynı zamanda Serdivan Mahalle Gönüllüleri projesinde yer alan öğrencilerin sergilediğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, "Onların refahı, huzuru, mutluluğu önceliğimizdir. Millet olarak ne mutlu bize ki, yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine onlara ihtimamla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz. Asırlık çınarların gölgeleri altında olmak, onlarla hasbihal etmek bize de ziyadesiyle huzur ve güven veriyor " dedi.

"Biz sadece bir kıvılcım çaktık"

Serdivan Belediyesi olarak yediden yetmişe tüm insanlara hizmet etmenin ve sosyal devlet ilkesini eksiksiz yerine getirmenin gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Alemdar, "Bugün şunu görüyoruz ki; bir kıvılcım ile başlayan Serdivan Mahalle Gönüllüleri uygulamamız çığ gibi büyümüş, gerçek amacına ulaşmıştır. Bu oluşumda gönüllü olarak bizimle birlikte hareket eden herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran en değerli varlıklarımız. Unutmamalıyız ki, kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da bizim için o kadar önemlidir. Onların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır. Bu duygularla bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, kendilerine sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler diliyorum" dedi. Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk de kendilerini misafir eden gönüllü öğrencilere teşekkür ederek; sadece vize dönemindeki sınavlarda değil hayatlarının her anında yaşayacakları tüm sınavlarda başarılı olmaları için dua ettiğini söyledi.

Serdivan’da Yaşlılar Unutulmadı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim