Ses Getiren Yapım Türkiye'ye Uyarlanıyor! Yapım Şirketinden Açıklama Geldi...

Ses Getiren Yapım Türkiye'ye Uyarlanıyor! Yapım Şirketinden Açıklama Geldi...

Amerika'da büyük ses getiren yapım Türkiye'ye uyarlanacak. Yağım şirketinden gelen açıklamaya göre, Bryan Cranston'un başrolünde oynadığı efsane dizi Türkiye'de de çekilecek. Yapım şirketinin açıkladığına göre ise oyuncular...

Ses getiren yapım "Your Honor" Türkiye'ye uyarlanacak. Limon Yapım'ın açıklamalarına göre dizi, Hakim ismi ile Türk televizyonlarında ekrana gelecek!

ABD'nin en yüksek suç oranının bulunduğu şehirlerden biri olan New Orleans'ta geçen dizi "Your Honor" aslında İsrail yapımı olan iki sezonluk "Kvodo"dan uyarlanmıştı. Dizi, Amerika'da Showtime adlı kanalda yayınlanırken, bir gün sonrasında Bein Connect'te Türk izleyicisi ile buluşuyordu. Yedi aralık tarihinden bu yana Türkiye'de de gösterilen dizinin başrollerinde ise sevilen beş sezonluk dizi Breaking Bad'in Walter White'ına hayat veren Bryan Cranston oynuyor. 

Büyük bir eleştiri

Dizinin konusu ise oğlunun işlediği cinayeti örtbas etmeye çalışan hakim bir babayı konu alıyor. Türkiye uyarlamasında da dizinin adı "Hakim" olacak. Your Honor oldukça karmaşık ve heyecanlı bir hikayeye sahip olması ile herkesin beğenisini toplamıştı. Dizinin ABD'nin yılda 202 cinayet işlnenen New Orleans'ta geçmesi ise büyük bir mesaj içeriyor. Cinayetin işlenmesinden sonra olaya New Orleanslı beyaz mafya ailesi Baxter ve New Orleanslı siyah çete Desire de dâhil olunca işler iyice karışıyor. Dizi sadece bireysle bir suçu değil, toplumsal yozlaşma, ekonomik, çevresel ve politik anlamdaki çürüyen yapıları da konusuna katarak büyük bir toplum eleştirisine dönüşüyor.

Türkiye'de Hakim adı ile yayınlanacak

Türkiye'ye uyarlamayı gerçekleştirecek olan yapım şirketi Limon Yapım'ın kurucusu, film yapımcısı Hayri Aslan yaptığı açıklamada dizi haklarının satın alındığını, sonraki aşamanın ise oyuncu seçimleri olacağını duyurdu. Oyuncu kadrosu oluşturulduktan sonra çekimlerine başlanacağı bilinen dizinin nasıl olacağı ise merakla bekleniyor. Hayri Aslan daha öncesinde Poyraz karayel ve İşler Güçler gibi büyük ses getiren ve izleyiciye sahip olan yapımlara imza atması ile güven veriyor. Ancak yine de bu kadar büyük bir yapımın ülke şartlarında uyarlanacak olması, televizyonda mı yoksa online bir platformda mı yayınlanacağı ihtimalleri ile izleyicileri farklı beklentilere sokuyor..

İlgili Haberler