Severek yiyoruz ancak bu 11 yiyecek Kanserin En Sevdiği besin çıktı üstelik hücreleri de bitiriyor

Severek yiyoruz ancak bu 11 yiyecek Kanserin En Sevdiği besin çıktı üstelik hücreleri de bitiriyor

Yediğimiz içtiğimiz yiyecekler sağlığımızı olumsuz Anlamda etkileyebilir. Peki neye dikkat etmemiz gerek? İşte herkesin bilmesi gereken önemli uyarı!

Son yıllarda artan kanserin en önemli nedeni stres. Bir diğer nedeni olumsuz yaşam koşulları ve en önemli bir diğer sebep ise beslenme alışkanlıkları gösteriliyor.

Bugün Dünyada kanser ne yazık ki durdurulamaz bir hale geldi. Üstelik her yaştan insanı etkileyebiliyor. Peki böylesine rahatsız edici bir hastalık olan ve hemen hemen her eve kadar girebilen kanser neden bu denli hızlı ilerliyor.

Kuşkusuz soframıza giren yiyecekler doğrudan kansere yol açmasada aşırı tüketilmesi durumunda ve bilinçsiz kullanımı nedeniyle zamanla kanser hücrelerinin çoğalmasına ve sağlıklı hücrelerin bitmesine neden oluyor

Uzmanlar tarafından yapılan uyarıda bu yiyeceklere dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapılmakta.

iŞTE O YİYECEKLER

MİKRODALGADA PATLAMIŞ MISIR

Patlamış mısır nispeten sağlıklı bir atıştırmalıktır, ancak onu patlatmak için uygun olmayan yol, sağlığı bozuyor. Mikrodalga torbalarının içinde perflorooktanoik asit (PFOA) adlı bir kimyasal madde olduğunu belirten uzmanlar, birçok çalışmanın, PFOA tüketimi nedeniyle böbrek, mesane, karaciğer, pankreas ve testis kanserlerine neden olabileceğini gösterdiğini söyledi.

KONSERVE YİYECEKLER

Konserve yiyeceklerle ilgili sorun depolama alanından kaynaklanıyor. Hemen hemen tüm alüminyum kutular, bisfenol-A veya kısaca kansere sebep olan BPA ile kaplıdır. Domatesler ve asit oranı yüksek diğer yiyecekleri konserve kutusundan yemek çok tehlikelidir.

CİPS

Cipste sadece yüksek derecede yağ ve sodyum yok. Aynı zamanda vücudun tanımadığı yapay tatlar, koruyucu maddeler ve gıda renklendiren maddeler de var. Yüksek sıcaklıkta kızartılır ve istenen çıtır dokunun elde edilmesi sağlanır ancak bu durum sigarada da bulunan tanınmış bir kanserojen olan akrilamide zemin oluşturur.

İŞLENMİŞ, TÜTSÜLENMİŞ KIRMIZI ETLER

Bu liste hamburger, sosisli sandviç, sosis gibi yiyecekleri içerir. Genel olarak her gün yenilen kırmızı etin, kanser riskini yüzde 22'ye kadar arttırdığı çalışmalarda gösterilmiştir.

HİDROJENİZE YAĞLAR-TRANS YAĞLAR

Hidrojenize yağlar, daha uzun süre daha taze kalmaları için kullanılır. İşlenmiş gıdalarda bulunur ancak vücutta kansere yol açan hücrelerin yapısını etkiler.

BEYAZ UN

Beyaz un, işlenmiştir. Tahıllarda doğal olarak bulunan besin maddelerinin çoğunu tahrip edilir. Değirmenler bir kimyasal olan klor gazı ile unun ağartılmasını sağlar.

ÇİFTLİK SOMONU

ABD'de yapılan araştırmaya göre; omega-3 yağlarına ihtiyaç vardır ancak bazı çiftliklerde somonlar pestisit, kimyasal, antibiyotik ve diğer kanserojenlerden etkilenmiş bir diyetle beslenirler. Satılan somon balıklarının yaklaşık yüzde 60'ı ise çiftlik somonu.

GDO'LU GIDALAR

Genetiği değiştirilmiş gıdalar bir laboratuvarda zararlılara karşı daha dayanıklı olacak ve sağlam şekilde nakliyeye dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Yapılan açıklamaya göre; Amerika'da hemen hemen tüm tahıllarda (soya fasulyesi, buğday ve mısır) GDO'ludur. Ancak Avrupa'daki birçok ülke GDO'lu ürünleri yasakladı.

ALKOL

Fazla tüketilen alkolün ağız, yemek borusu, karaciğer, kolon, rektum ve meme kanseri riskini artırdığı gösterilmiştir.

ORGANİK OLMAYAN MEYVELER VE SEBZELER

Organik olmayan ürünlerde atrazin, tiyodikarb ve organofosfatlar gibi çok tehlikeli pestisitler bulunuyor. Atrazin, insanlarda ciddi sağlık ve üreme sorunlarına neden olduğu bilinen bir kimyasaldır. Avrupa ülkelerinde kullanımı yasalarca yasaklanmıştır, ancak ABD'de kullanılmaktadır. Ne yazık ki, ürünü yıkamak üzerindeki kimyasal kalıntıları temizlemiyor.

SALAMURA GIDALAR

Salamura gıdalar, nitratlar veya nitritler, tuz ve sirke kombinasyonu ile sertleştirilir. Ayrıca yapay renklendirici de eklenebilir. Sirkenin kendisi bazı sağlıklı niteliklere sahipken, turşu gibi gıdalardaki yüksek tuz seviyesi ve nitratlar / nitritler sağlığınızı bozabilir.

Görüldüğü gibi bu yiyeceklerden en az biri veya birden kaçı sürekli soframızda bulunmakta. Uzmanlar doğal beslenmemiz konusunda uyarırken ne yazık ki bu yiyecekleri yemeye devam ediyoruz. Oysa sağlığımızın tehlike altında olduğunun farkında değiliz. Bu içerikte yer alan bilgiler Sabah gazetesi - Cnn Türk internet sitesi olmak üzere bir çok yerde yayınlanmasına rağmen gerekli ilgi gösterilmiyor

Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşarak onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz:

İlgili Haberler
En Yeniler