Sevimli görüntünün ardındaki gerçek yürekleri burktu! İnsanlardan yemek isteyen tilkinin bakın başına neler gelmiş...

Sevimli görüntünün ardındaki gerçek yürekleri burktu! İnsanlardan yemek isteyen tilkinin bakın başına neler gelmiş...

Yemek bulamadığı için şehre indiği tahmin edilen tilkinin uysal hareketleri görenleri şaşırttı bir yandan da neşelendirdi. Ancak görüntünün arkasındaki acı gerçek ise tüyleri diken diken etti. Çevredekiler ise yardım istiyor...

Sivas'ta kameralara yansıyan ve sosyal medyada paylaşılan sevimli görüntülerin ardındaki gerçek herkesi üzdü. Sevimli tilki yemek bulamadığı için her hafta şehre iniyordu ancak acı gerçek sonradan fark edildi...

Sokak kedileri ile kardeşçe yemek yiyordu!

Sivas'ta bir pide fırını ile bir kasap dükkanında çalışanlar dükkanlarının önüne gelen sokak kedilerini besliyordu. Bir gün çalışanları şoka uğratan bir görüntü ortaya çıktı. Her gün besledikleri sokak kedisinin yanında bir de aynı boyutlarda bir tilki vardı. Vahşi bir hayvan olan ancak kısa sürede eğitilip evcilleştirilebildiği bilinen tilkinin şehir merkezine yemek bulamadığı için indiği tahmin ediliyordu.

Kısa sürede sosyal medyaya yansıyan durum karşısında insanlar bu sıcak görüntüleri mutlulukla izledi. Ancak sonradan anlaşılan gerçeği ise yine çevredekiler duyurmaya çalıştı. 

3549739.jpg

Yardım bekliyorlar

Sivas kent merkezi Şeyhşamil Mahallesi'nde yer alan pide fırını ile kasap dükkanının önünde yemek bekleyen tilki şu sıralar sosyal medyanın gözdesi oldu. Esnafın elinden beslenen hayvan, kedilerle de iyi anlaşıyor ve haftada en az üç kere aynı yere yemek yemek için geliyor. Ancak sonradan fark edilen bir durum üzerine çevredekiler yardım istedi.

Arkadaşı öldü, kendisi yaralı

Görüntülerde tilki birlikte olan sevimli sokak kedisinin bir arabanın vurması sonucu öldüğünü açıklayan çevredekiler yürekleri burkan başka bir haberi daha duyurdular. Yetkililer tilkinin de bedeninde bazı yaraları olduğunu ve hayvanın tıbbi yardıma ihtiyaç duyduğunu açıkladılar. Çevredekiler sevimli tikli için yetkililerden yardım bekliyor.

4a.jpg

İlgili Haberler