Seyrek kaşları doldurmak isteyenlere işe yarayan 2 doğal yöntem

Seyrek kaşları doldurmak isteyenlere işe yarayan 2 doğal yöntem

Yüzümüzdeki ifademizi belirleyen kaşlar doğuştan ya da sonradan gelişen çevresel faktörlere bağlı olarak seyrekleşebilir. Kaşlarınızı gürleştirmek için boylara ya da kimyasal yöntemlere ihtiyacınız yok size muhteşem 2 tarif vereceğiz..

Cinsiyet fark etmeksizin kaşlar her insanın yüzünde önemli bir yere sahiptir. İfadeyi belirleyen ve yeni bir ortama girip insanlarla tanışıldığın da o ifade ile ilk intibaa veren kaşlar herkes için oldukça önemlidir. Bazı insanların doğuştan bazı insanların ise çevre faktörlere yaş almaya, yanlış kaş şekillendirilmesine, kimyasal ürünler kullanılmasına bağlı olarak kaşları seyrek bir hal alır. 

Son yıllarda kalın ve gür kaşların oldukça moda olmasıyla birlikte aynaya baktığında gördüğü kaştan memnun olmayan her birey çareyi kalıcı dövme işlemlerine başvurarak bulmaya çalışmaktadır.

Bunların hiçbirine gerek kalmadan hem uygun fiyatlı hem de acısız 2 yöntem sunacağız sizlere..

Gür Kaşlar Hayal Değil!

Yüz hatlarınızı destekleyen bir kaş ne kadar etkili olup sizi öne çıkarıyorsa ince ve seyrek kaşlar da bir o kadar yüzünüzü görünmez kılabiliyor. Doğru ifadeyi yakalamak, yüz hatlarını belirginleştirmek ve ifadenizi etkilemek amacıyla günümüzde çoğu insan cinsiyet fark etmeksizin kaşlarını yüzüne uygun olacak ve doğal duracak şekilde yeniden dizayn ettiriyor.

Bu dizayn işlemi yaptırdığınız yerin kalitesine göre de şekilleniyor elbette. Kimi yerlerde yapılan bu kaş dizayn işlemi bekleneni veremeyip yüzünüzde çok kötü bir ifade oluşmasına sebep olabiliyor. renk tonundan şekline hatta duruşuna kadar birçok anlamda istenileni veren bir yeri bulmak ise oldukça zor. Bu nedenle sizlere böyle zahmetli işlere girmeden güzel kaşlara sahip olabileceğiniz 2 harika yöntem sunuyoruz.

Kalın Kaşlar için;

  • Sarımsak: Sarımsak vücut için oldukça sağlıklı ve faydalı bir besin ancak sadece vücudumuzu değil aynı zamanda kıl köklerimizi de besliyor. Bu işlemi uygulamak ise hem basit, hem ucuz hem de acısız. Ancak sabır gerektiren bir süreç. Yani diğer işlemlerde birkaç saat içerisinde aldığınız bir sonucu burada 3 ay içerisinde alacaksınız. Bir diş sarımsağı soyun ve ortadan ikiye keserek elinizle sıkın. Suyu çıkan sarımsağı kaşlarınızın üstünde gezdirin ve bu işlemi 3 ay boyunca her gün deneyin. Bu süre zarfında kaşlarınıza kimyasal maddeler sürmeyin.
  • E vitamini: Kıl köklerini besleyen bir vitamin türü olan E vitamini saç, kaş kirpiklerinizi beslemeye dökülmesini önlemeye ve güçlendirmeye yardımcıdır.