SGK girişi Olanlara Ödeme Yapılacak tek bir dilekçeyle tam 801 TL ödeme alabilirsiniz

SGK girişi Olanlara Ödeme Yapılacak tek bir dilekçeyle tam 801 TL ödeme alabilirsiniz

SGK girişi olupta bu imkanlardan haberi olmayan öyle fazla kişi varki. Haklarınızdan yararlanmak için bu bilgileri mutlaka öğrenin ödemenizi alın:

Bilindiği gibi bazı haklarımız elbette var. Ancak bilmek gerekiyor. SGK'dan belirli dönemlerde belirki haklar doğrultusunda ödemeler yapılabiliyor.

Bu konuyla ilgili basında geniş bilgi yer almadığından sınırlı kaynaklar ancak bu bilgilere yer veriyor. Örneğin Habertürk gazetesi bu konuyla ilgili içerikler üreten sayılı gazete sitelerinden birisi. Bugün yine  çarpıcı bir haberle okuyucu karşısındalardı.

Herkesin bilmesi gereken bir ödenekten söz ediliyordu haber içeriğinde. Sizler ya biliyorsunuz ya da bilmiyorsunuz. O yüzden okuduktan sonra arkadaşlarınızın öğrenmesi adına mutlaka paylaşmayı ihmal etmeyin.

Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir..

CENAZE ÖDENEĞİ 801 TL

Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre, 2020 yılında ödenecek cenaze ödeneği ise 716 liradan 801 liraya çıkartıldı. Cenaze ödeneği, iş kazası veya meslek hastalığı sonucu veya SGK'dan gelir ve aylık almakta iken ölenlerin yakınlarına veriliyor. Ayrıca, kendisi için en az 360 gün uzun vadeli sigorta primi bildirilmiş olup ölen sigortalıların hak sahipleri de cenaze ödeneği alma hakkına sahip. Cenaze ödeneği, sırasıyla sigortalının eşine, yoksa çocuklarına, o da yoksa ana babasına, o da yoksa kardeşlerine verilir.

Cenaze ödeneğinin bu kişilere ödenememesi ve sigortalının cenazesinin gerçek veya tüzel kişiler tarafından kaldırılması durumunda, 2020 yılı için 801 liraya kadar yapılmış olan masraflar, fatura ile belgelenmek şartıyla masrafı yapan gerçek veya tüzel kişilere ödenir. 4/c kapsamındaki kamu çalışanlarından ölenlerin hak sahiplerine, kendi kurumlarınca cenaze gideri, cenaze nakil gideri veya bu mahiyette bir ödeme yapılması halinde SGK tarafından ayrıca cenaze ödeneği verilmez.