Sihirli Annem Dizisi Apar Topar Final Yapıyor

Sihirli Annem Dizisi Apar Topar Final Yapıyor

Exxen'de yayınlanmaya başlayan ancak çok da sevilmeyen Sihirli Annem dizisi final kararı aldı. Acun Ilıcalı ve ekibi neden Sihirli Annem'i bitirmeye karar verdi? Exxen'de yayınlanan Sihirli Annem hızlıca final yapacak...

Bir döneme damgasını vuran ve çok sevilen dizi Sihirli Annem, bu senenin başında Exxen platformu için tekrar çekilmeye başlamıştı. Tamamen yeni oyuncularla baştan çekilen dizinin otuzuncu bölümünde apar topar finale gideceği öğrenildi.

EXXEN'de Bir Ocak 2021'den bu yana yayınlanan Sihirli Annem dizisi, Acun Ilıcalı'nın kızının sayesinde çekilmeye başlanmıştı. Ilıcalı kızının eski bölümlerini çok severek izlediği Sihirli Annem'in yenisinin de çok tutacağını düşünmüştü ancak düşünülen gibi olmadı...

Otuzuncu bölümde final yapıyor

Birsen Altuntaş'ın kulis bilgisine göre yeni oyuncularla çekilen dizi ancak otuzuncu bölüme kadar dayanabildi. Dijital bir platformda yayınlandığı için ne kadar izlendiği ölçülemeyen Sihirli Annem'in çok sevilemediği bir gerçek. Ancak bu şekilde otuzuncu bölüme kadar gelebilmesi bile bir başarı olarak değerlendiriliyor.

2003 senesinden 2012 senesine kadar seyirci karşısına çıkan Sihirli Annem, bir dönem final yapmış sonrasında aynı kadro ile tekrar bir araya gelerek tekrar final yapmıştı. Ancak Exxen'de yayınlanan Sihirli Annem'in kadrosunda bir kişi bile aynı kalmadı.

Hem eski izleyici hem de eski oyuncular alev püskürmüştü

Konu ile alakalı olarak dizinin kemik kadrosu ve sadık izleyicisi ateş püskürmüştü. Eski oyunculardan bir kişinin bile dizide olmamasının yanında dizinin hiçbir oyuncusunun fikrinin de alınmadığı öğrenildi. 

Hatta bununla ilgili senarist Gamze Özer'in açıklaması da epey tepki çekmişti. Tüm oyuncuların artık dizi için çok yaşlanmış olduğunu dile getiren Özer'e başta Betüş'e hayat veren İnci Türkay ve Suat Sungur ve Şahap Sayılgan gibi oyuncular epey sert bir tepki göstermişlerdi.

Ortak bir açıklama yapmışlardı

Dizi ile alakalı alınan ve oyunculara yapılan bu hareketten sonra Ceren'e hayat veren Gizem Güven, Betüş'ü canlandıran İnci Türkay, Sadık'ın oyuncusu Şahap Sayılgan, Yavuz'u canlandıran Jess Molho, Kıvırcık Kerem'i oynayan Michele Cedolin, Çilek'i oynayan Zeynep Özkaya ve Toprak'ı canlandıran Jennifer Boyner ortak bir açıklama yapmıştı. Dizi oyuncuları kendilerine kesinlikle danışılmadığını belirterek açıklamalarını  “Anladık ki vefa ve etik kavramları yok olmuş” sözleri ile tamamlamışlardı.