• BIST 103.186
  • Altın 227,073
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul 3 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 9 °C

Sinan Oğan'dan Çarpıcı YARGITAY İDDİASI

Sinan Oğan'dan Çarpıcı YARGITAY İDDİASI
MHP'de Kongre süreci alınan mahkeme kararları sonrasında iyiden karıştı.

Bugün akşam saatlerinde Ankara 2. İcra Hakimliği muhaliflerin itirazını kabul etti. Buna karşılık yetkisiz olduğu belirtilen Gemerek Mahkemesi yeni bir karar alarak pazar günü kongrenin yapılamayacağını duyurdu.

NTV canlı yayınında konuşan MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan ise konuyla ilgili çarpıcı iddia da bulundu.  

Yargıtay'ın bilinçli olarak kongre kararını geçiktirdiğini belirten Sinan Oğan, hükümetin Yargıtay'ın yapısını değiştirecek bir öneriyi Meclis'e getireceğini söyledi.

"YARGITAY'IN YAPISI DEĞİŞTİRİLECEK" İDDİASI 

"Türkiye'nin gündeminde bu kadar önemli konular varken, Yargıtay bir saat içinde alabileceği bir kararı neden veremiyor. Çünkü üzerlerinde hükümet baskısı var" sözleriyle Yargıtay'ı eleştiren Oğan, canlı yayında iki çarpıcı iddiada da bulundu: 

"Hükümet önümüzdeki hafta içinde TBMM'ye yeni bir tasarı sunacak ve Yargıtay'ın yapısını değiştirecek. Böylece hükümetin istediği kararları çıkarması sağlanacak. Yargı hükümetin bir oyuncağı haline getirilmek isteniyor. Türkiye'de bir hukuk darbesi yapılıyor.

Adalet Bakanı bugün (elimde belge de var) icra hakimliklerine yazı göndermiştir, böyle bir karar asla almayın diye. Talimatla işleyen bir hukuk sisteminden bahsediyoruz. Uyap sisteminde isteyen herkes bu yazıyı okuyabilir. Hakimlere talimat verilen bir süreçten geçiyoruz. Hükümeti neden korkutuyor MHP'nin kurultayı? Biz sizin içişinize karışıyormuyuz."

Sinan Oğan, "TBMM'ye önümüzdeki günlerde Yargıtay'ın yapısını değiştirecek bir düzenleme geldiği takdirde, biliniz ki Milliyetçi Hareket Partisi kurultay kararını değiştirmek üzere bir Yargıtay yeniden yapılanmaya gidiyor."  ifadelerine yer verdi.

Oğan ayrıca Adalet Bakanlığı'nın da MHP'deki kongre sürecine müdahale ettiği iddiasında bulundu.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim