Sirkeli Su ile gargara koruyor vakaları düşürür deniyordu! Çıkan gerçek hepimizi şaşırttı

Sirkeli su ile gargaranın corona’ya etkisi var mı? Bütün dünyanın covid19 hastalığıyla baş etmeye çalıştığı şu günlerde alternatif tıp da çok gündemde.

Sirkeli Su ile gargara koruyor vakaları düşürür deniyordu! Çıkan gerçek hepimizi şaşırttı
Yayınlanma Tarihi : 10 Aralık 2020 18:50

Bitkisel kürler, tuzlu ve sirkeli su ile gargaranın corona üzerinde etkisi var mı çok merak ediliyor.

Sosyal medyada yayılan bir yazıda ‘virüsün 4 gün boğazda bekleyim, sonra ciğerlere indiği, bu süreçte sirkeli su ile gargara yapmanın virüsleri öldürdüğü’ yazıyordu. Facebook da yayılan bu paylaşım Mart ayından bu güne kadar 70 bin kullanıcı tarafından paylaşılmış. Sadece Türkiye’de değil yurt dışından da bu paylaşımı yayanlar mevcut. Öyle ki sirkeli su ile gargaranın corona’ya etkisi var mı sorusu mart ayından sonra en çok aranan ve merak edilen soru olmuş.

Peki, sirkeli su ile gargaranın corona üzerinde gerçekten bir etkisi var mı?

Sirke her yerde satılan, sadece yemeklerde ve salatalarda değil ev temizliğinde de kadınların büyük yardımcısı. Banyo da yıkandığınız suya katmanız halinde, saçlarınızı yumuşacık yapacak. Hatta bazı hastalıklardan korumak adına da tüketiliyor. Bu yüzden düzeni olarak tüketmek ve evde bulundurmak çok faydalı.

Şiddetli baş ağrısı yaşıyorsanız, ağız kokusunda şikâyetçiyseniz, ya da cildinizin güzelleşmesini istiyorsanız. Ancak sirkeli su ile gargaranın corona üzerinde etkisi var mı? Bu çok tartışmalı bir konu. Ancak uzmanların çoğu bu virüse çeşitli gargaraların fayda etmeyeceğini söylüyor. Evet, sirke çok faydalı ancak corona’dan korunmak için daha güçlü bir silah var elimizde.

Sosyal Mesafe

Bol bol elleri su ve sabunla yıkamak

Maske

Mecbur kalınmadıkça dışarı çıkmamak

Bulunduğunuz ortamı sık sık havalandırmak

Sirkeli su ile gargaranın corona’ya etkisi pek olmasa da boğaz ağrısına ve bademcik iltihaplanmasına çok iyi gelecektir.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz!