Şişko Nuri 66 yaşında

Şişko Nuri 66 yaşında

Türk sinemasında “Şişko Nuri” olarak tanınan ve yaklaşık 300 sinema filminde rol alan Sıtkı Sezgin, 66. doğum gününü huzurevinde sevenleriyle kutladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi ve Yenidoğan Mahallesi Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Segah Müzikevi’nin organizesi ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikle Şişko Nuri lakaplı Türk sinemalarının unutulmaz oyuncusu Sıtkı Sezgin’in 66. yaş günü kutlandı. Kutlamaya Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meliha Nurdan Taşkıran, Samsun’daki bazı sivil toplum örgütleri ve dernek temsilcileri katılırken, Sıtkı Sezgin’in 45 senelik sinema hayatındaki rol arkadaşı İhsan Gedik de yalnız bırakmadı.


Doğum günü partisi ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Türkiye’nin çeşitli illerinde şehit olan polis ve askerler için saygı duruşu ile başladı. Daha sonra segah müziğin getirdiği Samsunlu sanatçılar İhsan Çavdar, Ümit Kurşun, Rüya Kılıç, Metin Erten ve Feride Arslan’ın söylediği parçalarla huzurevi sakinlerine ve doğum gününe gelenlere unutulmaz bir gün yaşadı. Söylenen müziklerin ardından Şişko Nuri ve huzurevinde kalanlar sahneye getirilen pastayı keserek doğum günlerini kutladılar.


SAKATLAR DERNEĞİNDEN ŞİŞKO NURİ’YE AKÜLÜ ARABA
Doğum gününde Sıtkı Sezgin’e Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu ve yönetim kurulu üyeleri akülü araba hediye etti. Hediye öncesi konuşan Dernek Başkanı Hakyemezoğlu, “Nuri ağabeyimiz beni aradı, ‘benim bacaklarım ağrıyor, bana bir tane akülü araba verebilir misiniz ya da ben para ile alabilir miyim’ dedi. Biz de sırada bekleyen olmasına rağmen bir tane akülü araba hediye ettik. Ben buradan yapmış olduğumuz bu hareketle kurum ve kuruluşlara maddiyatı iyi olup da bizlere destek vermesi gerekenlere mesaj vermek istedim. Evden çıkamayan, bizlere ve toplum içerisine karışamayan, bizlerin yanına gelemeyen o kadar çok engelli var. Nuri ağabeyimin nezdinde bugün yaş günü olan buradaki yaşlı ağabey ve ablalarımızın doğum günlerini kutluyoruz” dedi.


Ardından Şişko Nuri, akülü arabasına binerek huzurevi içerisinde tur attı. Daha sonra doğum günü partisi kaldığı yerden devam etti.


Şişko Nuri lakaplı Sıtkı Sezgin’in doğum gününü kutlayan Türk sinemalarının unutulmaz kötü karakterli oyuncusu İhsan Gedik, “Bugün burada bulunma sebebim, Nuri kardeşimle yaklaşık 45 senelik sinema hayatında beraberdik. Yaş gününü kutlamak için geldim. Ona nice yıllar ömür diliyorum” diye konuştu.


66 yaşına girdiğini ifade eden Sıtkı Sezgin de, “Samsunlu sanatçı arkadaşlarım olsun, dernekten gelen arkadaşlarımız olsun bütün Samsun buraya aktı. Bütün herkese kucak dolusu sevgi ve saygılarımı sunarım. Allah nice senelere uzun ömürler versin. Yaşadığımız sürece Samsun’a, bütün her yere Türk sinemalarında rol aldığım sürece hayatımı sürdüreceğim” şeklinde konuştu.
GÖKHAN İÇKİLLİ 

Kaynak:Haber Kaynağı