• BIST 84.596
  • Altın 252,100
  • Dolar 6,0970
  • Euro 6,8177
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 19 °C

Sivas Kepenek Meydanı Projesi'nin adı değişti

Sivas Kepenek Meydanı Projesi'nin adı değişti
Sivas Belediyesi tarafından yapılacak olan Kepenek Meydanı Projesi'nin adı değişti. Eylül ayı içerisinde yapımına başlanacak olan meydanın adı 15 Temmuz Şehitler Meydanı oldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ismine yakışır bir meydan yapacaklarını söyledi. Projenin içeriği hakkında bilgi veren Aydın, "Kepenek Meydanı'nın ismi değişti bundan sonra orasının adı 15 Temmuz Şehitler Meydanı olacak. Meclis toplantımızda valiliğin arkasında önceden Kepenek Meydanı olarak adlandırdığımız ve projelendirdiğimiz meydanın ismini 15 Temmuz Şehitler Meydanı olarak belediye meclisinde oy birliği ile kararlaştırdık.

Dolayısıyla o meydan bundan sonra 15 Temmuz Şehitler Meydanı olarak adlandırılacak. Bu meydanımızla ilgili KİK'ten ihale tarihini aldık. 1 Eylül tarihinde ihalemizi gerçekleştireceğiz. Yer altına yapılacak 2,5 kat kottan dolayı eğimli bir arazi otoparkı kapsayan bir ihale. Etrafı komple kazıklarla önce emniyete alınacak daha sonra da otopark projesi inşaatı yapılacak. Bu projeyi yarı otomatik bir sistemle planladık. Bu şu demektir bir normal kata tabiye üzerine araçlar park edecek kat yüksekliği iki araç üst üste park edecek şekilde planlandı. İkinci aşama inşaat aşaması tamamlandıktan sonra da ikinci kat sistem montajı yapılacak. İkisi birlikte toplamda yaklaşık 800 aracın park edebileceği bir otopark projesi oluyor burası. Şehir merkezinde kent meydanı civarında ciddi bir potansiyel 800 araçlık otopark. İnşallah şehrin merkezdeki otopark ihtiyacını ciddi şekilde karşılayacak ve rahatlatacak diye umut ettiğimiz bir proje."ifadelerini kulandı.


Projeyi gelecek yıl bitirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Aydın,"Amacımız bu sene çalışmalarını başlatıp önümüzdeki yıl yani 2017 yılı içerisinde de projeyi tamamlamak istiyoruz. Bu projenin toprak üstü kısmı ise bir meydan olacak, bir park olacak bu parkı da yeni ismine uyduğu şekilde projede belki küçük çaplı revizyonlara gideceğiz. Mevcut valilik binamızın arkasında şehrimize yakışır İrade-i Milliye meydanında da bir bölümü olacak şekilde güzel bir projeyi 2017 yılı içerisinde şehrimize kazandırmayı hedefliyoruz." dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim