Sivilce Problemi olanlar için etkili makyaj tüyoları! İzler yok oluyor

Sivilce Problemi olanlar için etkili makyaj tüyoları! İzler yok oluyor

Cildinizde sivilce problemi varsa ve bunu kapatmak istiyorsanız artık kat kat makyaj yapmak zorunda değilsiniz. Bu yöntem sayesinde kolaylıkla kurtulabileceksiniz..

Sivilce problemi yaşayan insanlar bilirler ki bunların üzerine makyaj yapmak oldukça zordur. O sivilce izini yok etmek ve cildinizde sizi rahatsız eden görünümden kurtulmak oldukça zor hatta sinir bozucu olabilir. Yaşanan bu sorunun bir başka boyutu da kullandığınız makyaj malzemelerini, sivilce lekelerini kapatmak için üst üste uyguluyorsanız cildinizin nefes almasını engelleyebilir ve bu gözeneklerin tıkanarak daha kötü bir sonuca ulaşmasına sebep olabilirsiniz.

Makyaj yaparken hangi ürünün kullanacağını ve nasıl uygulanacağını bilmek sizin işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir başka şey makyaj öncesi ve sonrasında cildinizi iyice temizleyerek nefes almasına yardımcı olmaktır.

Makyaj uygulamasına başlamadan önce sizlere birkaç püf noktasından bahsetmek istiyoruz. Makyaj yaparken cildinize sürdüğünüz her ürünün ardından 30 sn ile 1 dk arasında beklemeniz cildinizin sürdüğünüz ürünleri emmesi ve makyajın oturması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle uygulama yaparken hızlı olmak ve beklemeden üst üste uygulama yapmak yerine biraz bekleyerek uygulama yapmanız daha uygun olacaktır.

Sivilceli Bir Cilt İçin Uygulanacak Makyaj Yöntemleri

  • Temizlemek: Cildinizde bulunan yağlı tabakayı mutlaka temizlemelisiniz. Bu temizleme işleminin ardında nemlendiren ancak fazla yağlı olmayan bir krem kullanarak makyaj bazı oluşturun.
  • Kapatıcı: Cilt tipinize uygun ve kapatıcılığı yüksek bir kapatıcı uygulayın. Özellikle son dönemlerde satılan yeşil renkli kapatıcılar cildinizde mucizeler yaratacaktır. Sivilcenin üstüne küçük bir yeşil kapatıcı sürün ve hafif hareketlerle kapatıcıyı uygulayın.
  • Fondöten: Çok yağlı bir görünüme sahip olmayan fondöteninizden bir damla alarak cildinize hafifçe uygulayın. Burada çok yoğun olmayan bir fondöten uygulamaya dikkat etmelisiniz yoksa üst üste süreceğiniz her ürün cildinizde bir kalıp varmış hissi uyandırabilir.
  • Pudralama: Cildinizi çok kurutmayacak şekilde hafif bir pudralama işlemi gerçekleştirin. Bu sizin makyajınızı sabitleyecek ve gün boyu rahat etmenizi sağlayacaktır. 
  • Allık: Allık uygulamasını doğru yapmanız oldukça önemli. Çünkü eğer elmacık kemikleriniz üzerinde bir sivilceniz varsa bu sivilceyi vurgulayacak şekilde bir allık uygulaması yapmanız kötü bir görünüm elde etmenize sebep olacaktır.

İlgili Haberler