14 Emekli Asker Tutuklanınca İlker Başbuğ suskunluğunu bozdu

28 Şubat darbe soruşturması kapsamında 14 askere tutuklama kararı çıkınca İlker Başbuğ açıklamalarda bulundu.

14 Emekli Asker Tutuklanınca İlker Başbuğ suskunluğunu bozdu
Yayınlanma Tarihi : 21 Ağustos 2021 18:14

28 Şubat darbesine yönelik yapılan soruşturma kapsamında 14 emekli asker hakkında tutuklama kararı çıktı.

Türk siyasi tarihine post modern darbe olarak yazılan 28 Şubat süreci uzun bir süredir yargı tarafından soruşturuluyordu.

Aralarında Çetin Doğan'ında yer aldığı 14 kişiye tutuklama kararı çıkmıştı.

Çetin Doğan'ın tutuklanmasına gazeteci Yılmaz Özdil'de isyan etmişti. Bir tepki de eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'dan geldi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 28 Şubat Davası'nda aldıkları müeebbet hapis cezalarının onanması sonrası tutuklanan 14 emekli askere ilişkin tepkisini dile getirdi.

Twitter üzerinden suskunluğunu bozan İlker Başbuğ, paylaşımında, ''Adil olmayan bir yargılama sonunda on dört emekli komutanın cezaevlerine konulması vicdanlı insanların yüreklerini bir kez daha yaralamıştır'' diyerek tepkisini dile getirdi.

İşte o mesaj

 

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 28 Şubat Davası'nda aldıkları müeebbet hapis cezalarının onanması sonrası tutuklanan 14 emekli askere ilişkin paylaşım yaptı. Başbuğ, paylaşımında, ''Adil olmayan bir yargılama sonunda on dört emekli komutanın cezaevlerine konulması vicdanlı insanların yüreklerini bir kez daha yaralamıştır'' ifadelerini kullandı.