20 yıldır Erdoğan'ın En Yakınındaydı.. Ayrılarak İyi Parti'ye geçti

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la 20 yıldır özellikle seçim dönemlerinde en yakın çalışan isimlerin başında gelen Faruk Acar’ın artık İyi Parti'de olacağını açıkladı

20 yıldır Erdoğan'ın En Yakınındaydı.. Ayrılarak İyi Parti'ye geçti
Yayınlanma Tarihi : 30 Eylül 2021 12:18

AKP'den beklenmedik bir ayrılık daha gerçekleşti. Bugüne dek genelde vekil istifalarının olduğu partide bu kez uzman bir ismin ayrılığı gerçekleşti.

Konuyu Habertürk yazarlarından Fatih Altaylı duyurdu..

Bugünkü köşesinde Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “AK Parti’nin kuruluşundan bu yana tam göbeğinde olan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la 20 yıldır özellikle seçim dönemlerinde en yakın çalışan isimlerin başında gelen, partinin stratejilerini belirlemede en yetkin 3 isimden biri” olarak tanımladığı Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar’ın “bundan böyle Meral Akşener ve İYİ Parti’nin seçim stratejilerini belirleyeceğini duyurdu... 

Öte yandan yazdığı yazıda “İnanmakta zorlandığım bu gelişmeyi duyunca öncelikle çok şaşırdım, kendisini aradım” diyen Fati Altaylı, Faruk Acar ile arasında geçen diyalogu da şöyle aktardı:
 
“Doğru” dedi. “Zor olmadı mı ayrılmak. Tayyip Bey nasıl karşıladı?” dedim. “Kendisi ile konuşmadım ama haber verdim” dedi.

“Çok eleştirileceksin, çok komplo teorisi olacak. Kimileri partiyi sattığını, gemiyi terk ettiğini söyleyecek, komplo teorisyenleri ise AK Parti ile İYİ Parti’nin arasını yapmak istediğini iddia edecek” dedim.

“Hepsini tahmin ediyorum ama ne dedikleri önemli değil” dedi.

Altaylı son olarak, “Erol Olçok’un ölümü AK Parti için ciddi bir kayıptı. Faruk Acar’ın ayrılması ise 2. büyük darbe olacak bence. Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz” görüşünü dile getirdi.

Yazısının devamı için Habertürk