5 Araştırma Şirketinin Anketi Açıklandı! AKP ve MHP şokta

Peş peşe erken seçim anketleri gelmeye devam ediyor. Optimar, GENAR, Türkiye Raporu, AREA ve Gezici araştırma şirketlerinin anket sonuçları belli oldu.

5 Araştırma Şirketinin Anketi Açıklandı! AKP ve MHP şokta
Yayınlanma Tarihi : 18 Şubat 2022 12:11

Habertürk ekranında erken seçim anketleri masaya yatırıldı. 5 Araştırma şirketinin anketinden de AKP ve MHP'ye kötü haber geldi. 5 Anket şirketinin derlediği sonuçlarda da AKP ve MHP yüzde 50 oy oranını yakalayamıyor.

GENAR anketinde AKP yüzde 37,6 çıkarken MHP ise Yüzde 10 civarında... OPTİMAR Anketinde AKP Yüzde 36,5 olurken MHP ise yüzde 10,2...

GEZİCİ anketinde AKP yüzde 31,3 oy alırken MHP ise yüzde 8,1 oy alıyor. TÜRKİYE RAPORU araştırma şirketine göre ise AKP yüzde 33,1, MHP ise yüzde 8,4..

AREA araştırma anketine bakıldığında ise AKP yüzde 32 oy alırken , MHP ise yüzde 8.2 görülüyor.

İktidara en yakın anket şirketlerinin sonuçlarında bile AKP ve MHP toplamı yüzde 50'yi göremiyor. 

Gerçek Gündem'in derlediği habere göre; Türkiye'de erken seçim tartışmaları sürerken yeni anket sonuçları da gelmeye devam ediyor. 5 büyük araştırma şirketinin başkanları Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu Nedir Ne Değildir programına konuk oldu.

 Programa katılan Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, Gezici Araştırma Başkanı Murat Gezici, GENAR Araştırma Başkanı İhsan Aktaş, Türkiye Raporu Başkanı Can Selçuki ve AREA Araştırma Başkanı Murat Karan yaptıkları son anketlerin sonuçlarını paylaştı.