Abdulhamit Gül’ün istifasının yankıları sürüyor! Sıradaki Dört Bakan

Adalet bakanlığı görevinden Abdulhamit Gül istifa etti ve yerine Bekir Bozdağ getirildi. Bu istifanın ardından dört bakanın daha istifa edeceği öne sürüldü.

Abdulhamit Gül’ün istifasının yankıları sürüyor! Sıradaki Dört Bakan
Yayınlanma Tarihi : 30 Ocak 2022 15:08

Ankara gündeminde bomba etkisi yaratacak bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Abdulhamit Gül’ün istifasının ardından kabineden 4 bakan daha ayrılacak.

Abdulhamit Gül özellikle Milli Görüş tabanında en sevilen isimlerden biriydi. Has Parti'de Numan Kurtulmuş ile birlikte hareket eden Abdulhamit Gül sonrasında Has Parti'den tıpkı Numan Kurtulmuş gibi ayrılarak AKP'ye geçmişti.

Kabinede Numan Kurtulmuş'a yakın isimlerden biri olan Abdulhamit Gül’ün istifası deprem etkisi yaratmıştı.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu’nun haberine göre  Gül’ün görevden azli ile birlikte, yeniden gözler olası kabine değişikliğine çevrildi. Erdoğan’ın, 'birden kabine değişikliğine gitmeyeceği, aynı Lütfi Elvan ve Gül gibi isimlerde olduğu gibi, peyderpey kabinede değişiklik yapacağı' da dillendiriliyor.

DÖRT BAKAN DAHA AYRILABİLİR

Gül’ün ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de 'görevden alınacağı' konuşuluyor. Burada en dikkat çeken ismin ise Çavuşoğlu olduğu belirtiliyor.

İBRAHİM KALIN KABİNEYE GİREBİLİR

Kulislerde, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın 'Çavuşoğlu’nun yerine gelebileceği' ileri sürülürken, Erdoğan’ın Bekir Pakdemirli’ye de orman yangınları sırasında Türk Hava Kurumu uçaklarıyla ilgili tartışmalarda “pasif kaldığı” gerekçesiyle 'kızgın olduğu' dile getiriliyor.

Kaynak: Cumhuriyet