Abdulkadir Selvi AKP'nin En Büyük Rakibini Açıkladı: Ne İyi Parti Ne de CHP..

Ekonomi konusunda Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'den beklenmedik bir eleştiri geldi. AKP'nin en büyük rakibini açıkladı..

Abdulkadir Selvi AKP'nin En Büyük Rakibini Açıkladı: Ne İyi Parti Ne de CHP..
Yayınlanma Tarihi : 08 Eylül 2021 18:05

Gıda fiyatları ve faturalardaki artış muhalefetin ve vatandaşın gündeminden düşmüyor. AKP medyasında bu sorunları görebilmek neredeyse imkansız.

Yetkililere göre ise her şey yolunda.

Ancak çarşı pazar hiç öyle demiyor. Artık çarşı pazardaki sorunları iktidara yakın isimlerde dile getirmeye başladı.

AKP'nin en büyük destekçilerinden olan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi yazdığı köşe yazısında AKP'nin en büyük rakibinin İyi Parti veya CHP değil Ekonomi Partisi olduğunu açıkladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'Anketlerin ışığında ekonomi partisi' başlığıyla yayımlanan yazısında Konsensus ve Optimar araştırma şirketlerinin ağustos ayı anketlerini incelediğini belirterek "Birbirinden farklı sonuçlar var. Ama ortak bir şey ortaya çıkıyor. Millet seçim değil, geçim derdinde" dedi.
Hem Konsensus'un hem Optimar'ın anketinden ekonomiyle ilgili verileri aktaran Selvi, şunları kaydetti:


"Konsensus’un anketinde yüzde 40.2’yle işsizlik birinci sırada çıkarken onu yüzde 35.8’le hayat pahalılığı takip ediyor. Optimar’ın anketinde ise yüzde 40.9’la ekonomi ilk sırada gelirken üçüncü sırada yer alan işsizliğin oranı 12.5 çıkıyor. İşte size ekonomi partisi.


'Katılımcılar muhalefet çözer demiyor'


Optimar’ın anketine katılanların yüzde 31.8’i AK Parti çözer diyor. CHP diyenlerin oranı ise yüzde 20.5 çıkıyor. İYİ Parti diyenler ise yüzde 4.7’de kalıyor. Katılımcılar muhalefet çözer demiyor. Muhalefetin bunun üzerinde düşünmesi lazım.