Abdullah Gül Sahaya İniyor Millet İttifakı İçin İlk Adım Atıldı

Abdullah Gül Millet ittifakının ortak adayı mı olacak? Tartışma yaratacak açıklama geldi..

Abdullah Gül Sahaya İniyor Millet İttifakı İçin İlk Adım Atıldı
Yayınlanma Tarihi : 14 Ağustos 2021 18:30

2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adı Millet ittifakının ortak adayı olarak geçen ardından Meral Akşener ve Muharrem İnce'nin rest çekmesiyle Abdullah Gül'ün adaylığının suya düşmesi üzerine olası bir erken seçimde yine Abdullah Gül adı dillendirilmeye başlandı.

KILIÇAROĞLU YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NU İSTEMİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'a adaylık kapısını kapatması Abdullah Gül'ü de harekete geçirdi.

Kendisi suskunluğunu korurken en yakın arkadaşlarından olduğu bilinen Fehmi Koru uzun bir sürenin ardından sahaya indi ve katıldığı TV5 Ekranında açık açık Abdullah Gül'ün adaylığını ilan etti.

Derin kulisleriyle bilinen Fehmi Koru'nun bu açıklamaları CHP tabanında da büyük rahatsızlık yarattı..

Peki Fehmi Koru TV5 ekranında neler söylemişti? İşte o tepki çeken açıklamalar

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın arkadaşı olduğu bilinen Fehmi Koru, Milli Görüş’ün yayın organı TV 5’te katıldığı programda, Millet İttifakı’nın “Abdullah Gül niteliğinde bir ismi aday göstermesi gerektiğini” söyledi. 

Koru, "Siyasete en soğuk bakan insanlar bile, kendilerine böyle bir davet gelirse reddetmeleri zor bir durum. Abdullah Gül olursa, o da görevden kaçmayacaktır" ifadelerini kullandı.

ANKETLER VE TABAN İMAMOĞLU İLE YAVAŞ'I İSTİYOR

Öte yandan çok sayıda anket şirketi tarafından yapılan ankette zirveyi Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş koruyor. Erdoğan'a karşı rakip olması ihtimal kişiler arasında bulunan Meral Akşener - Abdullah Gül ve Kemal Kılıçdaroğlu gibi isimler ise Erdoğan'ın çok gerisinde kalıyor.

İmamoğlu ile Yavaş'ın aday olması durumunda ise seçim ikinci tura kalacak gözüküyor. CHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu olayında olduğu gibi ikinci bir hata yaparak Abdullah Gül'ü aday göstermesi durumunda ise CHP tabanının Muharrem İnce'ye yönelmesi bekleniyor.

Kaynak: TV5-GERÇEK GÜNDEM-ULUSALPOST