Abdullah Gül Ses verdi! Akar ve Erdoğan ile görüştü mü? Beklenen Yanıt geldi

Bir kaç gündür Abdullah Gül yine Türkiye gündeminde... Suskunluğunu bozdu..

Abdullah Gül Ses verdi! Akar ve Erdoğan ile görüştü mü? Beklenen Yanıt geldi
Yayınlanma Tarihi : 28 Ağustos 2021 19:48

Son bir kaç gündür Abdullah Gül hakkında sayısız iddia gündeme geldi. Kimi iddiacılar Gül Millet ittifakı tarafından aday gösterilecek derken kimi iddiacılar ise Gül'ü Cumhur ittifakı aday gösterecek ve Erdoğan Başbakan , Gül İse Cumhurbaşkanı olacak dediler..

Hatta Abdullah Gül ile Erdoğan'ın ve de Hulisi Akar'ın bir görüşme yaptığını öne sürenler bile oldu.

Abdullah Gül cephesi ise suskunluğunu sonunda bozdu. Gazeteci Murat Yetkin köşesinden Gül cephesinden gelen yanıtları paylaştı.

Gül'ün tavrı gerçekten dikkat çekti..

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: Gazeteci Murat Yetkin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, hakkındaki “Milli Savuma Bakanı Hulusi Akar’ın kendisiyle görüşmeye geldiği”, “Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklif ettiği” iddialarını sordu.

Gül’ün bu konularda konuşmak istemediğini belirten Yetkin, “O yüzden size aktaracaklarımı ‘Ofisinden aldığım bilgi’ ve ‘Gül’ün yakın çevresinden alınan bilgi’ şeklinde aktaracağım” diyerek devamında şunları kaydetti:
 
"Gül konuşmak istemiyor çünkü yakın çevresine göre 'tamamen asılsız, temelsiz iddialara cevap vermek, bu iddialarla muhatap olmak istemiyor.' Yine ofis kaynaklarına göre, bu spekülasyonlara isminin karıştırılmasından da rahatsız."

Yetkin, “Bu yayınların kendisinden, yakın çevresinden kaynaklanmadığı anlaşılıyor. Yayınların, kendisini Cumhurbaşkanlığı seçimine dair erken bir siyasi tutum almaya, açıklamaya zorlamayı amaçladığı yorumu yapılabilir. Bu yayınların, AK Parti tabanındaki erozyonu, en azından Bekir Ağırdır’ın deyimiyle 'yolun sağına çekip bekleyen' AK Parti seçmenini yeniden saflara katmak için moral etkisinden söz etmek de mümkün.

Nitekim bu yayınlar Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk’e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devlet protokolünde yer vereceği kadar el üstünde tutulduğu, Fethullah Gülen örgütünden kopanların AK parti saflarına katılmasının konuşulduğu günlerle eş zamanlı çıkıyor. Bir nevi ‘fabrika ayarlarına dönmeden fabrika ayarlarına dönüyormuş gibi yapma’ da denebilir” değerlendirmesini yaptı.

MURAT YETKİN'İN YAZISINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN