Ahmet Hakan, Atatürk Havalimanının yıkılmasını savundu ve CHP'ye isyan etti

Atatürk havalimanı için tartışmalar yeniden alevlendi. Millet Bahçesi yapılacak olmasına CHP neden karşı çıkıyor? Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan isyan etti

Ahmet Hakan, Atatürk Havalimanının yıkılmasını savundu ve CHP'ye isyan etti
Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2022 17:51

Derleme - Ulusalpost.com / Yeni havalimanın yapılmasıyla birlikte Atatürk havalimanı boşaltılmıştı. Uzun bir süredir boş olan bu havalimanına şimdi Millet bahçesi yapılacağı konuşuluyor.

Muhalefet havalimanı kapalı olmasına rağmen Millet Bahçesi yapılmasına karşı çıkıyor. Hatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu olmak üzere çok sayıda isim bu duruma karşı çıkıyor.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'da yazmış olduğu köşe yazısıyla tartışmalara dahil oldu. Ahmet Hakan yazısında tartışmalara anlam verilmediğini belirterek özellikle CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu sert ama çok sert sözlerle hedef aldı.

Ahmet Hakan'ın Hürriyet gazetesindeki son yazısının ilgili bölümü şu şekilde oldu.. 

"İstanbul’a yapılan yeni havaalanı...

- İstanbul’un ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor mu? Karşılıyor.
- Yapıldıktan kısa bir süre sonra kâra geçti mi? Geçti.
- Dünyanın en önemli havaalanlarından biri olarak görülüyor mu? Görülüyor.
- Devlet bu havaalanından para kazanıyor mu? Kazanıyor.
Mesele nedir? Anlamış değilim.
Atatürk Havalimanı’na gelince... Artık iyice şehrin içinde kalan, kent trafiğini fazlasıyla zorlayan, İstanbul’a yetmeyen bu havaalanına neden “Asla dokunulmayacak kutsal bir mekân” muamelesi yapılıyor? Anlamış değilim.

Üstelik yerine... Beton dikilmeyecek. Rezidans yapılmayacak. TOKİ’ye verilmeyecek. Otel yapılmayacak. İnşaat yapılmayacak. Peki ne yapılacak? Koskocaman bir park yapılacak. Ağaçlandırılacak. İstanbul’un nefes alacağı harika bir park alanı çıkacak ortaya. Devasa bir parka kavuşacağız yani. 

(...)

ahmet-hakandan-havalimanina-yapilacak-parka-karsi-cikanlara-tepki-anlamis-degilim-1652795837-8387.jpg

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun bu tartışmayla ilgili olarak dün yaptığı paylaşımı okudum. Şöyle diyor: “Atatürk’e, doğaya, kente düşman olanlara bir çift sözümüz var.” (...) Çok büyük bir alanı, ağaçlarla donatıp devasa bir parka dönüştürmek... Nasıl oluyor da doğaya ve kente düşmanlık yapmak oluyor? Canan Hanım şunu bir açıklasa da öğrensek. (...)"

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TARTIŞMA

Öte yandan Ahmet Hakan'ın yazısı sosyal medyada da büyük tartışma başlattı. Ahmet Hakan'ın başlattığı tartışma iktidar taraftarları tarafından desteklenirken muhalefet taraftarları tarafından da sert sözlerle eleştirildi. 

Muhalefet iktidara geldiğinde Atatürk havalimanını yeniden kullanıma açma sözü veriyor.. 

Ahmet Hakan'ın yazısının tamamı Hürriyet'te