Ahmet Hakan Gemiden İnişe Başladı! AKP'ye kötü haberi verdi

Ahmet Hakan bugünkü “Altılı masanın şansı var mı?”başlıklı yazısında Millet İttifakı'nın durumunu yorumlarken bu pazar seçim olsa kim kazanır?sorusuna da cevap vermiş oldu

Ahmet Hakan Gemiden İnişe Başladı! AKP'ye kötü haberi verdi
Yayınlanma Tarihi : 14 Şubat 2022 15:02

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan yeni köşe yazısında , AKP'yi kızdıracak satırlara imza attı. Ahmet Hakan'ın bu yazısı gemiden iniş olarak yorumlandı.

Ahmet Hakan yazısında Millet İttifakının seçimi kazanabilme ihtimali olduğunu öne sürdü.

Yazısının ilgili bölümünde Ahmet Hakan şu ifadeleri kullanarak AKP'ye kötü haberi verdi.

Millet İttifakının seçimi kazanabilme ihtimali var mı?

 “Büyük laflara, alengirli tahlillere, janjanlı mukayeselere falan hiç girmeden... Pahalılık önlenmezse, enflasyon düşmezse, elektrik faturalarına bir çözüm bulunmazsa... Evet, var.”

Ahmet Hakan'ın son yazısındaki bu çıkış özellikle AKP medyasında yoğun eleştiri alırken, CHP'ye yakınlığıyla bilinen yayın kuruluşlarında ise ilk kez manşetten verildi. 

flayxq7xwakommf.jpg

Muhalefetin kazanma şansının oldukça yüksek olduğunu bir çok anketçi dile getiriyor. Ancak seçimin Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nun aday olması durumunda kazanılabileceği düşünülüyor. Tele1 veya Halk TV programcılarının iddiası gibi Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumunda seçimi bir kez daha AKP kazanıyor.. Bu gerçeği gören muhalefet ise ısrarla Yavaş ve İmamoğlu'na yerlerinde kalsınlar diyerek AKP'ye bir kez daha can simidi uzatıyor... 

Ahmet Hakan'ın yazısı için Hürriyet