Ahmet Hakan'ın bomba Ahmet Necdet Sezer çıkışı

Elektrikte kademeli tarifeye geçilmesiyle birlikte gelen yüzde 50 ve yüzde 125’lik zamlarla ilgili bir yazı kaleme alan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "Hepimiz evimizde birer Ahmet Necdet Sezer'e dönüştük" dedi.

Ahmet Hakan'ın bomba Ahmet Necdet Sezer çıkışı
Yayınlanma Tarihi : 12 Şubat 2022 16:09

Elektrik faturalarına gelen zamlar tepkiye yol açmaya devam ederken çok sayıda ünlü isim de faturalarına tepki gösteriyor. Sosyal medya hesabından çok sayıda ünlü isim faturalarını paylaşarak zamlara tepki gösterip ve bu zamların geri alınmasını talep ediyor.

Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer israf karşıtı bir lider olarak biliniyordu. Çankaya Köşkünde boşa yanan ışıkların kapatılmasını emreden Sezer aynı zamanda görevi devrederken de kendisine ödenen  ödeneğin 40 milyon YTL’sini iade etti, Okluk Koyu’ndaki yazlık köşke gitmedi, tatil de yapmadı. Her neyse uzar gider bunlar ayrı bir içerik konusu...

Ahmet Hakan'da işte Sezer'in kıymetini yeni anlayanlardan.. 

Ahmet Hakan, Sezer'in israf olmasın diye Çankaya köşkündeki ışıkları söndürmesiyle dalga geçildiğini hatırlatarak ''Cumhurbaşkanlığı döneminde Çankaya Köşkü'nün lambalarını israf olmasın diye söndüren Ahmet Necdet Sezer'e 'Koca Cumhurbaşkanı. İşi gücü bırakmış lamba söndürmekle uğraşıyor' denildiğini belirterek, elektrik faturalarının artması ile herkesin evinde bir Ahmet Necdet Sezer'e dönüştüğünü ve açık kalan lambaları söndürdüğünü belirtti.. Yazısını ise  "Hey gidi Ahmet Necdet Sezer, hey! İntikamın çok acı oldu." ifadeleriyle noktaladı.. 

Yazısının devamı için Hürriyet