Ahmet Takan 'Millet İttifakı'nın adayı kim olmayacak belli oldu' diyerek açıkladı

Korkusuz yazarlarından Ahmet Takan, "Parçala, böl, kamplaştır, herkesi birbiri ile kavga ettir siyaseti ile ülkenin bir 5 yılını daha kapmaya heves edenlere kötü bir haberim var!.." diyerek dikkat çeken bir yazı yazdı.

Ahmet Takan 'Millet İttifakı'nın adayı kim olmayacak belli oldu' diyerek açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 20 Ocak 2022 19:31

Erken Seçim iddiaları gündemden düşmüyor. Muhalefet kimi aday gösterecek tartışması ise gerek iktidar medyasında gerek muhalefet medyasında sürüyor. Gelen son bilgiler Muhalefet tabanını rahatlatacak türden olurken, AKP'de üzüntüye yol açacak türden oldu. 

Millet İttifakı seçimlerde kimi Cumhurbaşkanı adayı gösterecek merak ediliyor. Akla gelen isimler arasında Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ilk sırada yer alıyor. Ancak bu fikre Kemal Kılıçdaroğlu karşı çıkıyor. Kılıçdaroğlu kendisini aday yaptırmak için arka kapılarda kulis yürütüyor. 

Bazı isimler ise eski AKP'lilerin aday olabileceği iddiasında bulunuyor. Korkusuz yazarı Ahmet Takan yazdığı yazıda o iddialara yer verdi.

Takan, bugün kaleme aldığı "Millet İttifakı’nın adayı 'kim olmayacak' belli oldu…" başlıklı yazısında Millet İttifakı'nın adayının kim olmayacağını öğrendiğini yazdı.

"Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?. Doğal olarak bu sorunun cevabı çok merak ediliyor. Son dakikaya kadar cevap bulabileceğimizi sanmıyorum. Ancak, çok iddialı bir şekilde 'kim olmayacak' sorusunun yanıtını bulduğuma inanıyorum.

 Cumhur İttifakı’nın, Erdoğan’ın karşısına eski bir AKP’li çıkarılsın da seçimi güle oynaya kazanalım hevesi boşa çıkacak… Konuştuğum, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi kurmayları, liderlerin Erdoğan’ın karşısına eski bir AKP’li ismin çıkarılmaması konusunda net kararlılık içinde olduğunu söylüyor." ifadelerini kullanan Takan, yazısını şöyle sürdürdü:
 
"Yani; Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı, Abdullah Gül olmayacak… Ali Babacan olmayacak… Abdüllatif Şener olmayacak… El altından, sessiz sedasız, derinlerden kulis yapan diğer eski AKP’lilere de itina ile duyurulur!.."

Yazının tamamını okumak için tıklayın.