AKP kulislerinde büyük panik! Seçim için duaya başladılar

Son seçim anketlerinde Cumhur İttifakı ortaklarından AKP ve MHP büyük düşüş yaşıyor. Bu durum AKP'lilerde panik yarattı.

AKP kulislerinde büyük panik! Seçim için duaya başladılar
Yayınlanma Tarihi : 16 Eylül 2021 01:47

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 2019 yılında çok sayıda şehirde seçimleri kaybeden AKP'de şimdi de Genel seçim paniği başladı.

Seçim barajını düşürerek ilginç bir siyasi hamle yapan AKP muhalefetteki yükselişi durduramıyor.

Yoğun medya gücüne rağmen AKP'deki oy kaybı hiç olmadığı kadar yüksek.

Üstelik muhalefette seçmene umut olabilecek herhangi bir lider olmamasına rağmen AKP ve MHP oylarında düşüş yaşanıyor.

Çok sayıda ankette kararsızların oy oranı patlama yaşarken  AKP ve MHP'de düşüş sürüyor. Sadece İyi Parti oy oranını artıran partiler arasında yer alırken CHP ise yerinde sayıyor.

1328882.jpg

Toplumda ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu veya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olması durumunda seçimin muhalefet tarafından kazanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İşte bu durum AKP kulislerinde paniğe yol açtı. Bugün ise dikkat çeken bir paylaşım sosyal medyanın gündemine oturdu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre: son dönemlerde çıkan anket sonuçlarıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri kaybedeceği yönünde yorumlar yapılıyor. Bununla birlikte AKP içerisinde de çeşitli tartışmalar ortaya çıktı.

Tam da bu tartışmalar sürerken AKP eski Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'in Twitter hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti.

140920211637471010874-1.jpg
AKP'li Enç, "Allah bize Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kaybettiğini göstermesin... Çok kıymetli bir yol arkadaşımın cümlesi bu... Sonuna kadar katılıyorum" açıklamasında bulundu.

Öte yandan Enç'in paylaşımının sonuna ise AKP Antalya Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Köse'yi etiketlediği görüldü. Enç'in, AKP MKYK Üyesi Köse'yi işaret etmesi, AKP kulislerinde "Erdoğan seçimi kaybedebilir mi?" tartışmasının sürdüğü yorumlarına neden oldu.