AKP kulislerinden son bilgiler! Seçim için konuşulan tarih

Erken seçim ne zaman olacak tartışma konusu olmaya devam ederken AKP kulislerinden de seçim için dikkat çeken bilgiler geldi

AKP kulislerinden son bilgiler! Seçim için konuşulan tarih
Yayınlanma Tarihi : 29 Mayıs 2022 23:49

Cumhur ittifakı erken seçime kapıları kapatsa da erken seçim gündemden düşmüyor. Öyle ki çok sayıda kişi seçimin 2023 yılında yapılması konusunda iktidar kanadında hem fikir. Her fırsatta zaten gerek AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekse de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçimin zamanında yapılacağını söylüyor.

MUHALEFET TERSİNİ DÜŞÜNÜYOR

Gazete Duvar'da yer alan habere göre  erken/baskın seçim tartışmalarının son günlerde yeniden Ankara'nın öne çıkan gündem başlıklarından biri olduğu belirtildi. 

"İktidar bu ekonomik tabloda 2022 kışını çıkaramaz, erken seçim olacak” diyenlerin tarih olarak 6 Kasım 2022'yi anmaya başladığı dile getirilen haberde, şunlar kaydedildi:

"iktidar cephesi ısrarla 'Seçim zamanında olacak' demeyi sürdürüyor. Ancak bahsedilen tarih Haziran 2023 değil. AK Parti kulislerinde seçimin gelecek yıl nisan ayı sonunda bitecek Ramazanın ardından mayıs ayında yapılacağı konuşuluyor."