AKP kurucusu Abdüllatif Şener'den Bomba İddia: Cumhur İttifakı dağılacak

AKP kurucularından olan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, TV5 kanalında yaptığı açıklamalarda AKP ve MHP tarafından kurulan Cumhur ittifakının dağılacağını öne sürdü.

AKP kurucusu Abdüllatif Şener'den Bomba İddia: Cumhur İttifakı dağılacak
Yayınlanma Tarihi : 13 Ocak 2022 19:36

AKP'de bakanlık görevinde bulunan Abdüllatif Şener beklenmedik bir şekilde istifa etmiş ardından Türkiye partisini kurmuştu. Kurduğu parti baraj altında kalınca CHP'ye katılan Abdüllatif Şener sonrasında ise CHP'den Konya milletvekili olarak meclise girmişti.

Abdüllatif Şener , TV5 televizyonuna konuk olarak burada AKP ve MHP tarafından kurulan Cumhur ittifakının geleceğiyle ilgili bomba iddialarda bulundu.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, TV5’te ekrana gelen 4. Güç programına konuk oldu. Cumhur İttifakı'nın yakında bölüneceğini söyleyen Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, “Ben Milliyetçi Hareket Partisi'nin önümüzdeki seçimlerde, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın yanında duracağını düşünmüyorum. Seçim ortamında Cumhur İttifakı'nın sürdürülemeyeceği kanaatindeyim” dedi.

“Karşıda da biliyorsunuz AK Parti ve MHP var. Ama ben MHP’nin dahi seçimlerde AK Parti’nin yanında duracağını düşünmeyenlerdenim. Son dakikada bir iyilik yapacağını düşünüyorum” ifadelerini kullanan Abdüllatif Şener, sunucunun “Önümüzdeki seçimde mi Sayın Şener?” sorusuna “Evet, önümüzdeki seçimler için söylüyorum” yanıtını verdi.

Şener, sunucunun “MHP, AK Parti’den ayrı bir seçim politikası mı izleyecek. Bunu mu öngörüyorsunuz?" sorusuna ilişkin ise şöyle konuştu:

“O ihtimal var tabii. O arayış var. Fakat orda nasıl bir sonuç alabilirler tam kestiremiyorum. MHP’nin tabanının eğilimlerine ve partinin üst pozisyonlarında yer alanların değerlendirmelerine baktığımda, bu ittifakın önümüzdeki seçim için Tayyip Erdoğan’a destek verilmesinin hem tabanın eğilimi hem de parti kadrolarındaki tereddütler açısından biraz zor olduğunu görüyorum. Bu nedenle de seçim ortamında veya seçim dönemine girdiğimiz andan itibaren bu ittifakın sürdürülemeyeceği kanaatini taşıyorum.”