AKP ve MHP'de yüzleri iyice asacak bir anket daha! Sonuçlar vahim

Gelen son seçim anketinde AKP ve MHP'deki büyük düşüş gözler önüne serildi. metroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar sonuçları açıkladı

AKP ve MHP'de yüzleri iyice asacak bir anket daha! Sonuçlar vahim
Yayınlanma Tarihi : 20 Ağustos 2021 16:10

AKP ve MHP erken seçime her ne kadar kapıyı katıyor olsa da her geçen gün oylarda büyük bir düşüş yaşanıyor.

İktidar medyası ve çevreleri oy düşüşünü görmezden gelirken çok sayıda anket şirketi ise aksini söylüyor.

Keza aynı çevreler 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de büyükşehirleri kaybedeceklerine inanmıyorlardı.

Şimdi ise genelde büyük bir oy kaybı içerisindeler. CHP'ye yakınlığıyla bilinen araştırma şirketlerinin sonuçları pek dikkate alınmıyor. Ancak tarafsızlığıyla bilinen anket şirketlerinde yer alan sonuçlarda da AKP ve MHP'de büyük bir düşüş söz konusu. Yine gelen bir anket büyük düşüşü gözler önüne sermiş durumda..

Konuyla ilgili olarak metroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar son yaptıkları seçim anketinin sonuçlarını gece saatlerinde paylaştı. 

Gerçek Gündem haber sitesinde de yayınlanan son Ankete göre, kararsızlar dağıtılmadan AKP yüzde 29.3, CHP 19.0, İYİ Parti 10.2, HDP 9.7 ve MHP 7.3 oy oranına ulaşmış durumda. 

KARARSIZLAR YİNE ÇOK YÜKSEK
 
Ankette “kararsızım” diyenlerin yüzde 8 olarak ölçülürken, “cevap yok” diyenler 7.4, protesto oy kullananlar ise yüzde 5.6 çıktı. 

Anket sonucunda, kararsızlar dağıtılsa bile yüzde 34’e ulaşabilen AKP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerinde aldığı yüzde 42.56’lık oy oranından çok uzak olduğu görülüyor. 

Üstelik Özer Sencar anket sonuçlarını paylaşırken, “Bu araştırma Erdoğan’ın Diyarbakır seyahatinden sonra orman yangınları ve sel felaketlerinden önce yapılmıştır” notunu düşmesi de dikkat çekti. 

İşte Özer Sencar tarafından paylaşılmış olan o sonuçlar:

318869-878x1115.jpg

Kaynak: GERÇEK GÜNDEM