AKP'de Erdoğan'ın yerine o mu Cumhurbaşkanı adayı oluyor

Cumhur ittifakı kimi Cumhurbaşkanı adayı gösterecek tartışması başladı. İddialar peş peşe geliyor..

AKP'de Erdoğan'ın yerine o mu Cumhurbaşkanı adayı oluyor
Yayınlanma Tarihi : 25 Ağustos 2021 19:41

Millet ittifakının Mansur Yavaş mı yoksa Ekrem İmamoğlu'nu mu Cumhurbaşkanı adayı gösterecek tartışması devam ederken bu kez bomba bir iddia da Cumhur ittifakı için geldi.

Cumhur ittifakının Erdoğan'ın yerine Abdullah Gül'ü aday gösterebileceğine yönelik iddialar sosyal medya gündemine oturunca bu iddia Saadet Partisi Genel Başkanına soruldu.

Bilindiği gibi 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Saadet Partisi tarafından Abdullah Gül'ün adaylığı destekleniyordu... Şimdilerde ise Erdoğan'ın yerine Abdullah Gül aday olabilir iddiası Türkiye gündemine oturunca bu iddia Fatih Altaylı tarafından da araştırılmaya başlandı.

Habertürk kanalında Teke Tek programına Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun konuk eden Fatih Altaylı, siyaset kulislerinde geçtiğini belirttiği iddiayı konuğuna sordu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AKP'den cumhurbaşkanı adayı olacağına dair iddialar hakkındaki sorusunu cevaplayan Temel Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Ben bunu zayıf bir ihtimal olarak görüyorum. Sayın Erdoğan ile Sayın Gül'ün arası bu kadar açılmışken Sayın Erdoğan'ın kendi yerine Sayın Gül'ü düşüneceğini zannetmiyorum. Erdoğan'ın Abdullah Gül Bey'e karşı güveni sarsılmış güveni yok...İkincisi böyle bir teklif olsa Abdullah Bey kabul eder mi? Erdoğan ve partisi kamuoyunda ciddi manada oy kaydederken Abdullah Gül bu riski üstlenir mi? İşte bu noktada da tereddüt içindeyim. Bu bakımdan her iki yönden de riskli ve düşünülmesi gerek bir karar var. "

Kaynak: Yeniçağ