AKP'de sarsıcı istifa iddiası! İlk açıklama geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin görevden alınacağı ve yerine eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in getirileceği öne sürülmüştü. Mehmet Şimşek açıklama yaptı

AKP'de sarsıcı istifa iddiası! İlk açıklama geldi
Yayınlanma Tarihi : 23 Mart 2022 21:44

Gazeteci Erdal Sağlam bugün çarpıcı bir iddiada bulunmuş ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin görevden alınacağını öne sürerek yerine Mehmet Şimşek'in getirileceğini iddia etmişti.

Bu iddialar Ankara gündemini sarsarken Cumhuriyet gazetesinden Rabia Azra Sözcü iddiaların odağındaki Mehmet Şimşek'in danışmanına ulaştı.

Mehmet Şimşek'in danışmanı Sibel Tokgöz konuyla ilgili iddiaları tamamen yalanlayarak bunların bir dedikodu olduğunu belirtti. 

Açıklamasında şunları söyledi. 

"Bunlar tamamen dedikodudan ibaret. Mehmet Bey, Doha, Londra, New York ve Paris merkezli uluslararası fon ve yatırım bankalarını yönetiyor. Dolayısıyla çok yoğun, gündeminde siyaset yok."

"Mehmet Şimşek'in bakanlık teklifine cevabı ne olur?" sorumuza ise kesin bir dille yanıt vererek, "Bakanın zaten kendi işleri var. Dedikodu kelimesi burada çok önemli çünkü birileri sürekli bir şeyler uyduruyor. Kendi programı zaten yeterince dolu"