AKP'de şaşırtıcı istifa! İsyanı da ses getirdi

AKP'li siyasetçi Usulsüz işe alımları açıklayıp, AKP’den istifa etti

AKP'de şaşırtıcı istifa! İsyanı da ses getirdi
Yayınlanma Tarihi : 05 Ağustos 2022 13:13

AKP'den şaşırtıcı istifa haberleri gelmeye devam ediyor. Bugünkü istifa haberi ise gerçekten dikkat çekiciydi. Hasankeyf ilçe Belediye Başkanvekili Abdullah Tarhan, Belediye yönetimini zehir zemberek sözlerle suçlayarak partisi AKP'den istifa etti.

Abdullah Tarhan, yapılan usulsüz alımlara artık dayanamadığını belirtti. Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre, Hasankeyf'te birçok gencin işsiz olduğunu ve bundan dolayı farklı illere gitmek zorunda kaldıklarını belirten, Hasankeyf Belediye Meclis Üyesi Abdullah Tarhan, şöyle konuştu:

“Biz eski Hasankeyf'ten yeni bir yerleşime girdik yeni bir ilçe olduk ancak yeni olan bu ilçede Hasankeyfli hiçbir vatandaşın bir karış toprağı yok. Buradaki bütün gençler işsiz güçsüz. PTT'ye eleman alınıyor kendi akrabalarını sokuyorlar. İlçe başkanı ve belediye başkanı tüm kurumlardaki kadrolara, kardeşim, amcaoğlum, yeğenim diyerek işe koyuyorlardı. Ben 49 yıllık belediyeciyim ve artık bu duruma dayanamadım. Ben vatandaşlarımın daima yanındayım. O yüzden bu yaşanılan durumu milletvekiline, il başkanına, ilçe başkanına ve belediye başkanına, il koordinatörüne ve bölge koordinatörüne söyledim ama oralı olmadılar. İl teşkilat başkanım aradı beni ‘bu konulardan bende rahatsızım niye bana gelmedin' dedi." “İl başkanımda ‘3-4 gün sabret' dedi dün gittim ve telefonla aradım ama 3-4 saat beklememe rağmen geri dönmedi. Artık bu durumdan yeterince rahatsız bir hal aldı ve ikazlarımın dikkate alınmaması sonrasında yazılı istifamı verdim.