AKP'de ürküten düşüş! Oy oranları ilk kez bu seviyeyi gördü

2002 yılından itibaren sürekli bir yükseliş trendinde olan AKP'de beklenmedik düşüş sürüyor..

AKP'de ürküten düşüş! Oy oranları ilk kez bu seviyeyi gördü
Yayınlanma Tarihi : 01 Eylül 2021 14:55

AKP oylarındaki düşüş artık artarak devam ediyor. 2002 yılındaki seçimlerde tek başına iktidar olan sonrasında ise girdiği her seçimde oylarını yükselten AKP son 3 yıldır gözle görülür şekilde erime yaşıyor.

MHP ile yapılan ittifak bile artık AKP'nin iktidar olabilmesine yetmiyor. Yayınlanan bir çok anketteki düşüş bir başka ankette daha gözler önüne serildi.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: Son anket sonuçları kamuoyu araştırmacısı ve siyasal iletişim uzmanı İbrahim Uslu tarafından katıldığı televizyon programında açıklandı. Uslu, Ağustos ayında yaptıkları anketten çarpıcı sonuçlar çıktığını belirtti.

AKP EN DÜŞÜK OY ORANINI GÖRDÜ


AKP'nin kurulduğu yıl olan 2001'den bu yana en düşük oy oranına sahip olduğunu belirten Uslu, Erdoğan'ın partisinin oy oranını Ağustos ayı anketinde yüzde 33 olarak açıkladı.


 
İbrahim Uslu, AKP'nin bu kadar düşük oy almasının sebebi olarak Afganistan'dan gelen göçmenler ve orman yangınlarındaki yönetim zaafiyetinin neden olduğunu kaydetti.

Öte yandan Uslu, Saray İttifakı'nın ortağı olan MHP'nin ise yüzde 10'luk baraj sınırında olduğunu söyledi. MHP'nin oy oranının 9 ile 10 arasında olduğunu söyleyen Uslu, Ağustos ayı anket sonucuna göre Cumhur İttifak'ın oy oranını yüzde 44 ile 45 arasında olduğunu ifade etti.

CHP ve İyi Parti'nin oy oranını açıklamayan İbrahim Uslu, Millet İttifakı'nın tüm bileşenlerine bakıldığında oy oranını yüzde 55'lere yaklaştığını açıkladı.

ERDOĞAN ANKET SONUÇLARINI GÖRÜYOR


AKP'deki oy oranının düşüşünde göçmenler ve orman yangınların etkili olduğunu Uslu, Recep Tayyip Erdoğan'ın da bunu gördüğünü ve Afganistan ve göçmenlerle ilgili söylemlerin bu yüzden değiştiğini söyledi.

İlgili Haberler