AKP'den CHP'nin canını sıkacak iddia! Erdoğan'ın masasındaki anket

AKP ve CHP arasındaki anket çekişmesi sürüyor. CHP'li anketçiler artık AKP'nin kazanamayacağını öne sürerken AKP'li Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masasındaki anketi açıkladı

AKP'den CHP'nin canını sıkacak iddia! Erdoğan'ın masasındaki anket
Yayınlanma Tarihi : 26 Nisan 2022 15:29

Toplumda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na herhangi bir ilgi olmamasına rağmen anket şirketleri ve bazı medya kuruluşları ısrarla Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanabileceğini öne süren çıkışlar yapıyor.

Özellikle Kemal Özkiraz ve Merdan Yanardağ ile Hakan Aygün gibi isimler ısrarla bu algıyı işlemeye devam ediyorlar.

CHP tabanında bile destek görmeyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına İyi Parti tabanının büyük bir bölümü ise karşı çıkıyor. Buna rağmen anket şirketi ısrarla Kılıçdaroğlu'nun kazanacağını öne sürüyor. Oysa çok sayıda ankette Erdoğan'a karşı en şanslı adayın Mansur Yavaş olduğu gerçeği açıkça ortada.

CHP ve AKP arasında anket savaşları devam ederken AKP cephesinden yapılan bir açıklama gündemi alt üst etti. Hamza Dağ'ın iddiasına göre AKP bir kez daha iktidar olacak.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre; AKP Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 24 TV'de yayınlanan Arafta Sorular programında partisinin oy oranlarına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"2023'TE YÜZDE 52.6'NIN ÜZERİNDE OY ALACAĞIZ"


Erdoğan'ın 2018 yılında yüzde 52.6 ile seçildiğini hatırlatan Dağ, "Cumhurbaşkanımız 2014 seçimlerini 51,8 ile kazandı, 2018'de 52,6 ile kazandı. 2023'te inşallah bu oyların üzerinde bir oyla Cumhurbaşkanımız, yeniden Cumhurbaşkanı seçilecek" diye konuştu.

"ANKETLER, PARTİLERİN KENDİ STRATEJİSİNİ BELİRLEMEK İÇİN YAPILIYOR"


 Gündemdeki anketler hakkında da konuşan Dağ, şöyle devam etti: "Anket dediğimiz olay partilerde kendi önündeki stratejiyi ortaya koymak içindir. Evet orana bakılır ama oranın dışında da orada çaprazlarıyla, yaş aralığındaki elde edilen sonuçla, sosyoloji ile ilgili elde ettiği sonuçla her alan ile ilgili elde edilen sonuç göze alınır, bakılır. Buna bakarak bir strateji ortaya koyarsınız."