AKP'den flaş ittifak açıklaması... Devlet Bahçeli bu sözlere ne diyecek

AKP Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, “Adem Metan” Youtube kanalına konuk olarak burada dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Şen konuyla ilgili yorumunda "Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir" ifadelerine yer verdi.

AKP'den flaş ittifak açıklaması... Devlet Bahçeli bu sözlere ne diyecek
Yayınlanma Tarihi : 04 Şubat 2022 15:39

Seçim tartışmaları sürerken Millet İttifakının genişleyeceği konuşuluyor. Kulislerde dolaşan bilgilere göre Deva ve Gelecek Partileri de Millet ittifakına katılacak.

Henüz Millet İttifakındaki genişleme tamamlanmamışken AKP ve MHP tarafından kurulan Cumhur ittifakından benzer bir çıkış geldi. Cumhur İttifakına da yeni partilerin katılabileceği konuşuluyor.

ODA TV tarafından geçilen haberde Adem Metan'a konuk olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'in görüşlerine yer verildi. 

BAŞKA PARTİLERLE İTTİFAK YAPABİLİRİZ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, başka partilerle ittifak yapılabileceğini ifade ederek, “Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir” dedi. 

“Cumhuriyetimiz için ikinci yüzyılı ve AK Parti'mizin ikinci 20. Yılı ile birlikte bir kesişme var. Buraya dair bir şey yapalım diyorum.

BU SEÇİMLER SADECE SİYASİ PARTİ SEÇİMİ DEĞİL

Bu seçimler sadece siyasi parti seçimi değil aslında. Seçimleri kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diyen Şen, başka partilerle ittifak yapılabileceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

OY ORANIMIZ YÜZDE 40

"Bu tabi bizim vereceğimiz bir karar değil milletimizin vereceği bir karar bu yüzden hep sokaklardayız. Teşkilatlarımız hep sokaklarda, mahallelerde. 2023’ü kazanacağımızı düşünüyoruz. Yüzde 40 oranında bir oy potansiyelimiz var.

İTTİFAK OLARAK BÜYÜMEMİZ LAZIM

Cumhur İttifakı olarak tek partiden oluşmuyoruz MHP ve BBP var. Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir. Cumhur İttifakını daha da büyütebiliriz, büyütmemiz de lazım.”