AKP'den yeni kopuş! 30 vekilin istifası

İddialar bu kez ciddi! AKP'den 30 vekilin istifa ederek Ali Babacan liderliğindeki Deva Partisi, Gelecek Partisi ve İyi Parti'ye katılabileceği öne sürülüyor.

AKP'den yeni kopuş! 30 vekilin istifası
Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2022 19:04

ULUSALPOST.COM - MAK Araştırma'nın sahibi Mehmet Ali Kulat'ın iddiasına göre 30 civarı milletvekili 6'lı masada yer alan liderlerin partileriyle bir görüşme gerçekleştiriyor. Bu vekillerin ismini de bildiğini belirten Mehmet Ali Kulat isimlerini de vermeyeceğini sözlerine ekledi.

Mehmet Ali Kulat'ın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım bir anda Ankara gündemini salladı. 

30 civarı AKP'li vekilin istifa ederek muhalefet partilerine katılacak olması peki dengeleri değiştirir mi? Şu aşamadan sonra hiç bir şekilde dengeleri değiştirmez. Hatta bu isimlerin muhalefet saflarına katılması üstüne bir de muhalefet partileri tarafından aday yapılacak olması muhalefet seçmenine hakaret olarak algılanır.

Şimdiye dek AKP içerisinde kalmışlar ve hiç bir şekilde istifa etmemişler sormazlar mı adama ne değişti diye?

Değişen tek bir şey var.. Eğer iddia doğruysa  bu isimlerin bir çoğu kesinlikle tekrar Erdoğan tarafından aday yapılmayacaklarını bildikleri için AKP'den ayrılma hazırlığı içerisindedir. Kendilerine akıllarınca yeni bir gemi arıyorlardır. Eğer muhalefette bu isimlere kapılarını açar ve üstüne bir de bu isimleri aday gösterirse buda nasıl bir acziyet içerisinde olduklarının ispati olur.

SADIK ŞİMŞEK

unlu-anketci-30-kadar-iktidar-milletvekili-6-li-14947629-4501-m.jpg